Alpejska przygoda w wysokogórskiej scenerii Lombardii

Włochy ‣ Alta Valtellina - słoneczne stoki Livigno i Bormio


 1. Program
 2. Ośrodki
  narciarskie
 3. Zakwaterowanie
 4. Atrakcje
 5. Zobacz całe
  video
 6. Terminy
  i ceny

Program wyjazdu

4 dni Cztery Doliny + 2 dni Livigno

Free Ski w słonecznej Lombardii - na rozpoczęcie i zakończenie sezonu zapraszamy do słynnej włoskiej krainy, kuszącej świetnymi ośrodkami w wysokogórskiej scenerii i bogatą ofertą après-ski.

6 dni Cztery Doliny

Kompleks narciarski Cztery Doliny znany jest z optymalnych warunków śniegowych i spokojnych, niezatłoczonych ośrodków. Dodatkową atrakcją regionu są słynne gorące źródła w Bormio, znane z leczniczych właściwości.

6 dni Alta Valtellina

Alta Valtellina to perła Lombardii - malowniczej krainy na północy Włoch, tuż przy granicy ze Szwajcarią. Program ten obejmuje ośrodki Czterech Dolin oraz słynne Livigno. Zapraszamy na ski safari we włoskim słońcu!

6 dni Livigno

Livigno - prawdziwy zimowy raj, mekka narciarzy, amatorów dobrego jedzenia, zakupów i miłośników włoskiego "dolce vita”. Tereny narciarskie rozchodzą się tu po obu stronach doliny, na nasłonecznionych zboczach na wysokościach do 3000 m n.p.m.

Piwnice Amaro Braulio

Piwnice Amaro Braulio

Powstała w 1826 roku receptura słynnego likieru Braulio Amaro Alpino do dziś pozostaje sekretem. Wiadomo jedynie, że bazuje na doskonałych ziołach o właściwościach leczniczych oraz aromatycznych roślinach porastających Braulio – wzgórze, z którego zaczerpnięto nazwę trunku. Wizyta w piwnicach w Bormio przybliży proces produkcji tego likieru, który pozostaje niezmienny od lat.

Kompleks wellness Bormio Terme

Kompleks wellness Bormio Terme

Kompleks termalny Bormio Terme znajduje się w sercu doliny Alta Valtellina. Na terenie obiektu dostępne są: sauna fińska, łaźnia turecka, basen termalny o wielkości 25 x 16 m i temperaturze wody ok. 28°C. Dodatkowo można tu skorzystać z solarium i pomieszczenia relaksacyjnego. Wizyta w kompleksie to idealna okazja do miłego spędzenia wieczoru i dostarczenia organizmowi potrzebnej porcji wypoczynku.

Lodowisko

Lodowisko

Wszystkich, którym mało jest sportowej aktywności zapraszamy na kryte lodowisko. Jazda na łyżwach jest znakomitą formą aktywnego spędzania wolnego czasu, a zarazem świetną zabawą, zarówno dla dzieci jak i dosrosłych. Obiekt zapewnia możliwość wypożyczenia łyżew na miejscu.

Aquagranda Livigno

Aquagranda Livigno

Centrum wellness Aquagranda jest miejscem prawdziwego relaksu, gdzie na powierzchni niemal 20 000 m2 znajdziemy m. in. część sportową z basenem, strefę Spa & Beauty, tzw. Czarny Basen, Thermarium, a także oryginalnie zaprojektowaną restaurację. Aquagranda to przepis na udany odpoczynek i aktywną rekreację dla całej rodziny.

Psie zaprzęgi

Psie zaprzęgi

Psie zaprzęgi to jedna z najbardziej przyjemnych atrakcji zimowych, przynosząca mnóstwo radości zarówno dzieciom jak i dorosłym. Jazda psim zaprzęgiem w pięknej alpejskiej scenerii, pozwala na zacieśnienie więzi z przyjaznymi, łagodnymi psami rasy Husky, ułatwia poznanie relacji czworonogów z ich opiekunami i dostarcza pozytywnych emocji płynących z szybkiej jazdy saniami.

Nocna jazda na nartach

Nocna jazda na nartach

Jeśli po całodniowym szaleństwie na nartach czują Państwo niedosyt, polecamy zjazd ponad 3 kilometrową, oświetloną nartostradą Stelvio w ośrodku Bormio. Szusowanie późnym wieczorem jest coraz bardziej popularne wśród narciarzy, głównie dzięki kameralnej atmosferze panującej na przyjemnie oświetlonych trasach.

Kompleks wellness Bagni di Bormio

Kompleks wellness Bagni di Bormio

Kompleks wellness składa się z dwóch części, z których każda ma do zaoferowania niezliczone sposoby odpoczynku i relaksu po całodniowym szusowaniu. Można tutaj skorzystać z relaksacyjnego masażu, odpocząć w saunie czy jacuzzi, a także podziwiać zachód słońca w zewnętrznych basenach z wodą termalną.

Skutery śnieżne

Skutery śnieżne

Jest to doskonała propozycja dla osób lubiących aktywny wypoczynek z nutką adrenaliny. Można wybrać godzinną przejażdżkę po najbliższej okolicy lub też wycieczkę z wykwalifikowanym przewodnikiem. Już krótkie przeszkolenie wystarczy, aby wyruszyć w podróż po pobliskich malowniczych szlakach, rozkoszując się przy tym wspaniałym alpejskim krajobrazem.

Livigno i Bormio - alpejska przygoda w Lombardii

Zobacz pełną relację z wyjazdu
Terminy i ceny
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.