Staranna jakość wykończenia i pomysłowe rozwiązania to atuty hiszpańskiej marki Ilusion

Ilusion XMK 740 - półintegra do 4 osób


Sprawdź szczegóły wycieczki
  1. Program
  2. Dni rowerowe
  3. Zakwaterowanie
  4. Atrakcje
  5. Terminy
    i ceny

Program wyjazdu

Ilusion XMK 740

W przypadku wyboru wakacji kamperem nie ma konieczności szczegółowego i dokładnego planowania programu wyjazdu, jednak zawsze warto być przygotowanym. Jeżeli planujemy zwiedzić np. Europę warto mieć kilka sprawdzonych kempingów na których warto stanąć. Podobnie jest w sytuacji gdy chcemy odkryć z bliska jakiś konkretny kraj – na pewno pomoże nam wstępna lista miast, zabytków i atrakcji które koniecznie trzeba zobaczyć. Jeżeli z kolei planujemy dłuższy pobyt na konkretnym kempingu – warto dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsca, gdyż w okresie wakacyjnym może okazać się ze wszystkie miejsca na naszym wymarzonym kempingu są już zajęte.

Poniżej lista krajów, które warto przejechać kamperem – i to nie tylko dlatego, że mają doskonałą bazę kempingowa.

TV

TV

Podczas podróży kamperem zwykle maksymalnie korzystamy z miejscowych atrakcji jednak czasem zdarza się, że z powodu gorszej pogody postanawiamy spędzić dzień lub wieczór w zaciszu kampera. Świetną opcją na taki czas są gry planszowe, książki, czy też dobry film, który można obejrzeć na telewizorze w kamperze. W nowoczesnych kamperach TV nie jest już bowiem uciążliwą przeszkodą na małej powierzchni. W kamperze Ilusion XMK 740 zamontowane zostały aż dwa odbiorniki telewizyjne - jeden w tylnej części kampera i drugi w części salonowej.

Kuchnia

Kuchnia

Ilusion XMK 740 wyposażony jest w doskonale zaprojektowaną, tak aby maksymalnie efektywnie wykorzystać dostępną powierzchnię, kuchnię w kształcie litery L. Znajdziesz w niej nie tylko kuchenkę gazową z trzema palnikami, ale również piekarnik oraz pojemna lodówkę i zamrażalnik (141 l), które działają w systemie AES. Kuchnia jest oczywiście w pełni wyposażona - nie musisz się martwić o naczynia czy sztućce. Na obiad można też przyrządzić coś na gazowym grillu, który jest na wyposażeniu kampera.

Łazienka

Łazienka

Łazienka w kamperze Ilusion XMK 740 jest umiejscowiona w części sypialnej. Jest to osobne, przestronne pomieszczenie z toaletą, umywalką i dwoma szafkami, która zamykane jest za pomocą przesuwnych drzwi. Toaleta chemiczna wymaga korzystania ze specjalnych płynów / tabletek oraz specjalnego papieru toaletowego, które są na wyposażeniu kampera. Duży prysznic to oddzielne pomieszczenie, po drugiej stronie części sypialnianej.

Klimatyzacja

Klimatyzacja

Zbyt wysoka temperatura w kamperze może skutecznie obniżyć komfort wakacyjnego wypoczynku – kamper Ilusion XMK 740 jest więc wyposażony w klimatyzację postojową, która działa niezależnie od silnika pojazdu i zapewni optymalne warunki do wypoczynku także na postoju.

Moskitiery i rolety

Moskitiery i rolety

Słońce na urlopie jest zazwyczaj bardzo pożądane, ale zbyt dużo promieni słonecznych wpadających do kampera powoduje ze bardzo szybko się on nagrzewa. Warto wtedy skorzystać z wbudownych rolet i zasłonić się nie tylko przed ciekawskimi spojrzeniami, ale również przed zbyt intensywnym słońcem. Wszystkie okna Ilusion XMK 740 wyposażone są zarówno w rolety jak i moskitiery - dzięki temu na wymarzonym urlopie nie są nam straszne ani zbyt mocne słońce ani wszelkie owady i komary.

Przestronny garaż

Przestronny garaż

Bardzo duży bagażnik w kamperach często nazywany jest garażem ze względu na jego bardzo dużą pojemność. Bez problemu mieści się tam cale dodatkowe wyposażenie techniczne kampera, stolik turystyczny wraz z krzesłami a także wiele innych rzeczy, które chcemy zabrać ze sobą

Kamera cofania

Kamera cofania

Manewrowanie kamperem, a tym bardziej samochodem z przyczepą kempingową na ciasnym parkingu może być prawdziwym wyzwaniem, dlatego niezbędnym wyposażeniem kampera jest kamera cofania która jest dużą pomocą nawet dla doświadczonych kierowców. System kamer to bowiem dodatkowa para oczu, która jest szczególnie przydatna podczas jazdy w ciasnych miejscach oraz podczas parkowania. Duże gabaryty, ograniczona widoczność, oraz brak lusterka wstecznego w kamperze, utrudniają bowiem precyzyjne manewrowanie. W kamperze Ilusion XMK 740 zainstalowano więc kamerę cofania, która daje widok z bliższej perspektywy bardzo przydatny w trakcie manewrowania kamperem na parkingu.

Bagażnik na rowery

Bagażnik na rowery

Bardzo często wybierając się kamperem na wakacje zabieramy ze sobą rowery. Dzięki temu można spędzić czas aktywnie oraz zwiedzając pobliskie atrakcje bez konieczności ruszania kampera. W przypadku kampera XMK 740 rowery można wstawić bezpośrednio do samochodowego garażu bez odczuwalnego ograniczenia miejsca.  Rowery można również zamontować na specjalnym rowerowym bagażniku umieszczonym na tylnej ścianie kampera.

Przetwornica 2000 W / 4000 W

Przetwornica 2000 W / 4000 W

Przetwornica napięcia umożliwia zmianę napięcia stałego 12V, które zgromadzone jest w akumulatorze hotelowym na napięcie 230V czyli jakie posiadamy w gniazdku elektrycznym. Dzięki dużej mocy przetwornicy 1500 W / 2000 W możemy skorzystać np. z laptopa czy suszarki do włosów także wtedy gdy nie jesteśmy podpięci do stałego prądu na kempingu.

Markiza z oświetleniem

Markiza z oświetleniem

Trudno wyobrazić sobie pobyt na kempingu kamperem, który nie jest wyposażony w markizę. Markiza to dodatek, który jest niezbędny w ciągu dnia, gdy życie na kempingu toczy się tak naprawdę poza samochodem kempingowym. W upalny dzień chroni nas bowiem od słońca a wieczorem, dzięki oświetleniu pozwala dłużej cieszyć się ciepłymi, letnimi wieczorami.

Stolik i krzesła turystyczne

Stolik i krzesła turystyczne

Dzięki wygodnym krzesłom i rozkładanemu stolikowi bez żadnego problemu można pozwolić sobie na długie i wygodne biesiadowanie przy kamperze. Wspólnego grillowanie, wieczór przy planszówkach czy tez pogaduchy w blasku księżyca zdecydowanie są przyjemniejsze na komfortowych meblach turystycznych, których dodatkowym atutem będzie mała waga i łatwe składanie.

Obrotowy fotel pasażera

Obrotowy fotel pasażera

Fotele obrotowe w kamperze pozwalają lepiej wykorzystać wnętrze pojazdu. Korzystanie z kamperów jest znacznie wygodniejsze, gdy fotel kierowcy i pasażera można obrócić o 180°.

Citroen

Citroen

Kamper zbudowany jest na bazie Citroena z silnikiem 2,0 o mocy 160 KM. Jednostka ta zapewnia bardzo fajne prowadzenie i przyspieszanie. Dodatkowo pojazd wyposażony jest w klimatyzację manualną kabiny, tempomat, ogranicznik prędkości ABS+ASR, poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, elektryczne otwieranie szyb bocznych, czujniki ciśnienia w kołach, elektrycznie regulowane oraz podgrzewane lusterka wsteczne. Tylne zawieszenie jest na podwójnym resorze.

Panel fotowoltaiczny

Panel fotowoltaiczny

Dłuższy postój kamperem z dala od źródeł energii elektrycznej nie byłby tak komfortowy gdyby kamper nie posiadał paneli fotowoltaicznych. Kamper XMK 740 został wiec dodatkowo wyposażony w panele fotowoltaiczne więc dzięki niezależnemu źródłu energii, w pełnej zgodzie z naturą możemy żyć i pracować gdziekolwiek świeci słońce. Instalacja solarna bez problemu wystarczy na codzienne funkcjonowanie w kamperze a dzięki przetwornicy dodatkowo będzie można korzystać również z urządzenia 230V, np. laptopa.

Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę

Wynajmij kampera i czytaj książkę świata od początku do końca!

Terminy i ceny
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.