Zimowe emocje w Garmisch Partenkirchen oraz tyrolskich ośrodkach wokół Zugspitze

Niemcy i Austria ‣ Alpy Bawarskie i kameralne ośrodki Zugspitz Arena


SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY WYCIECZKI I CENY
 1. Program
 2. Ośrodki
  narciarskie
 3. Zakwaterowanie
 4. Atrakcje
 5. Zobacz całe
  video
 6. Terminy
  i ceny

Program wyjazdu

2 dni Garmisch Partenkirchen + 4 dni Tiroler Zugspitz Arena

Renomowane ośrodki Alp Bawarskich u podnóża najwyższego szczytu Niemiec oraz kameralne ośrodki tyrolskiej areny narciarskiej to gwarancja urozmaiconego zimowego wypoczynku.

Zamek Neuschwanstein

Zamek Neuschwanstein

Zamek Neuschwanstein - bajkowy symbol całej Bawarii - zachwyca interesującym połączeniem różnych styli architektonicznych, które sprawiają, że zamek nabiera rycerskiego charakteru. Sale i komnaty pomimo wszechobecnego przepychu zaskakują nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Zamek Neuschwanstein uznawany jest za pierwowzór pałacu z bajek Disney`a.

Skocznia Olympiaschanze

Skocznia Olympiaschanze

Zapraszamy na krótki spacer po urokliwej miejscowości Garmisch-Partenkirchen, która zachwyca bawarskim urokiem. Zwieńczeniem spaceru będzie zwiedzanie skoczni narciarskiej Olympiaschanze, której tradycje sięgają lat 30-tych ubiegłego wieku. W 2007 roku zburzono stary obiekt i w jego miejsce postawiono całkiem nową futurystyczną skocznię.

Wąwóz Partnachklamm

Wąwóz Partnachklamm

Wąwóz Partnachklamm, który w 1912 roku został wpisany do rejestru pomników przyrody, cieszy się dużą popularnością wśród gości odwiedzających Garmisch - Partenkirchen. Do wąwozu można udać się pieszo, bądź skorzystać z przejażdżki saniami zaprzężonymi w konie. Wędrówka w głąb wąwozu, którego długość to 700 m, a głębokość 80m, odbywa się w świetle płonących pochodni. W trakcie spaceru zobaczymy liczne groty i zamarznięte wodospady.

Bayerische Zugspitzbahn

Bayerische Zugspitzbahn

Podróż na szczyt Zugspitze kolejką zębatą Bayerische Zugspitzbahn to oryginalna i rzadko spotykana atrakcja. Kolejka pokonuje trasę o długości 11,5 km i przewyższenie ok. 2000 m w ciągu 1,5 godziny. Początkowa stacja kolejki znajduje się w Garmisch, a kolejnym przystankiem jest Grainau, gdzie zostaje włączony system koła zębatego. Tory wiodą w górę przez Rifellriss oraz 2-kilometrowy tunel, a zwieńczeniem trasy jest podziemna stacja na lodowcu na wysokości 2 600 m n.p.m.

Kompleks Alpspitz - Wellenbad

Kompleks Alpspitz - Wellenbad

Idealnym miejscem, aby zaznać odrobiny relaksu będzie wizyta w kompleksie Alpspitz - Wellenbad w Garmisch - Partenkirchen. Na powierzchni 2 200 m2 przygotowano kilka basenów, zjeżdżalnię o długości 96 m oraz krótki i niezwykle szybki 9-metrowy zjazd. Niemal połowę powierzchni zajmuje strefa wellness, w której można skorzystać m.in. z sauny fińskiej, biosauny, łaźni parowej, jacuzzi, czy pokoju relaksacyjnego.

Nocna jazda na sankach

Nocna jazda na sankach

Nocna jazda na sankach, po specjalnie przygotowanym torze na górze Hausberg dostarczy odrobiny adrenaliny wszystkim amatorom zimowych przygód. Liczący 5 kilometrów zjazd rozpoczyna się na wysokości 1 340 m n.p.m. przy Bayernhaus, a kończy przy dolnej stacji kolejki Hausbergbahn. Wieczorne saneczkowanie to doskonała forma relaksu po narciarskim dniu.

Alpy Bawarskie - słynne Garmisch Partenkirchen i Tiroler Zugspitz Arena

Zobacz pełną relację z wyjazdu
Terminy i ceny
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.