Alpe d`Huez

Położone na wysokości 1 860 metrów Alpe d'Huez jest jednym z głównych zimowych kurortów we francuskich Alpach. W ośrodku znajdziemy blisko 250 kilometrów tras poprowadzonych w znacznej większości powyżej 2 000 metrów, dzięki czemu wybierając ten region na zimowy urlop możemy być spokojni o warunki narciarskie. Nad ośrodkiem góruje szczyt Pic Blanc sięgający 3 330 metrów wysokości. Ze szczytu poprowadzona została również jedna z najdłuższych tras zjazdowych na świecie, Sarenne, która liczy niemal 16 kilometrów długości.

Alpe d'Huez to jednak nie tylko narciarskie szaleństwo, ale również liczne dodatkowe atrakcje. Na terenie ośrodka znajdziemy liczne bary, restauracje oraz dyskoteki, w których w trakcie sezonu zabawa trwa bez przerwy. Francuski kurort daje również możliwość aktywnego spędzenia czasu w centrum sportowym, w którym znajdziemy korty tenisowe oraz do squasha, a także ścianki wspinaczkowe. Warto również zaznaczyć, że w sezonie letnim przez teren Alpe d'Huez przebiega jeden z etapów wyścigu Tour de France.

Trasy w km

70Łatwe 130Średnie 50Trudne

Wyciągi

x 14

x 25

x 32
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.