Garmisch - Partenkirchen

Ośrodek Garmisch należy do najbardziej znanych regionów zimowych w Niemczech. Tereny narciarskie rozciągają się w pobliżu słynnego bawarskiego miasteczka Garmisch - Partenkirchen, w skrócie zwanego Ga-Pa, a tradycje narciarskie sięgają tu lat dwudziestych ubiegłego wieku.

Ośrodek oferuje siatkę tras o łącznej długości prawie 40 km, które poprowadzono z trzech szczytów górujących nad Garmisch - Partenkirchen: Alpspitze, Kreuzeck oraz Hausberg. Na historycznych terenach Kreuzeck dostępne są głównie niebieskie i czerwone trasy. Na zaawansowanych narciarzy czeka tu czarny zjazd Kandahar o długości 3700 m i różnicy poziomów 940 m, będący wielokrotnie areną zmagań w zawodach Pucharu Świata. 

Niekwestionowaną atrakcją ośrodka jest „AlpspiX” - platforma widokowa zbudowana z dwóch krzyżujących się stalowych belek, wysuniętych w powietrze na odległość 25 m. Roztaczający się stąd widok na alpejskie szczyty oraz leżącą 1000 m poniżej Dolinę Höllental zapiera dech.

Trasy w km

12Łatwe 18Średnie 10Trudne

Wyciągi

x 4

x 4

x 8
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.