Zugspitze

Region Zugspitze to najwyżej położone tereny narciarskie Niemiec, a okolice lodowca gwarantują pewne warunki narciarskie od listopada do maja. Wizytówką Zugspitze jest duże nasłonecznienie - nawet gdy w dolinie panuje mgła, słońce na płaskowyżu jest niemal pewne. Doskonałe warunki pogodowe zapewniają przyjemność z jazdy, zarówno po nartostradach, jak i rozległych terenach do freeride’u. Łatwe i średnio trudne trasy poprowadzone są tu na wysokościach dochodzących do niemal 3000 m n.p.m.

Początkujący narciarze znajdą sporą ilość łatwych zjazdów na obszernej polanie, zaraz poniżej szczytu Schneefernerkopf. Pod sąsiednim wierzchołkiem Wetterwandeck rozchodzą się zaś nartostrady dla bardziej doświadczonych miłośników białego szaleństwa, w tym 3-kilometrowy „Super-G”, czy krótszy i wymagający zjazd do Brunntal. Dla reprezentantów freestyle’u przygotowano doskonały snowpark, który znajdą przy orczyku Weisses Tal.

Trasy w km

7Łatwe 13Średnie 0Trudne

Wyciągi

x 3

x 2

x 4
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.