Trasy słynnej Drogi Mlecznej w znanych ośrodkach Sestriere, Sauze d'Oulx, Pragelato i Montgenevre

Włochy i Francja ‣ Vialattea - olimpijskie kurorty Piemontu


 1. Program
 2. Ośrodki
  narciarskie
 3. Zakwaterowanie
 4. Atrakcje
 5. Zobacz całe
  video
 6. Terminy
  i ceny

Program wyjazdu

6 dni Vialattea

Vialattea to wyjątkowa arena narciarska na granicy dwóch krajów - Włoch i Francji, która oferuje 400km tras. Dzięki organizacji zimowej olimpiady Turyn 2006 ten narciarski region jest dziś jednym z największych i najciekawszych w Europie.

Montiluna: 4 dni Cesana-Claviere + 1 dzień Montgenevre + 1 dzień Vialattea

Montiluna, w skład której wchodzi ośrodek Cesana-Claviere oraz leżące we Francji Montgenevre, to region narciarski, który jest częścią słynnej Drogi Mlecznej i oferuje piękne trasy na łagodnych zboczach Gór Księżycowych.

Basen w Sestriere

Basen w Sestriere

Pływalnia w Sestriere jest jedyna w swoim rodzaju – położona na wysokości 2000 m n.p.m., prawie w całości przeszkolona, pozwala podziwiać otaczającą nas górską scenerię. Niezwykle malowniczo położony odkryty basen zewnętrzny z podgrzewaną wodą to doskonała możliwość na spędzenie zimowego dnia w otoczeniu najwyższych szczytów Piemontu.

Tor saneczkowy Monty Express

Tor saneczkowy Monty Express

Jedną z wielu atrakcji, które proponuje francuska stacja Montgenevre jest kolejka górska Monty Express. Tor spada blisko 1400 metrów w dół, co sprawia, że podczas jazdy nie zabraknie ekstremalnych emocji. Monty Express jest najdłuższą tego rodzaju kolejką górską we Francji i przyciąga rzesze turystów zarówno w sezonie letnim jak i zimowym.

Lodowisko w Sestriere lub Claviere

Lodowisko w Sestriere lub Claviere

Wyjazd zimowy to nie tylko jazda na nartach. Ośrodki proponują atrakcje, które mają uprzyjemnić pobyt i sprzyjać relaksowi po dniu spędzonym na stoku. Takie zalety ma jazda na łyżwach, której spróbować można na naturalnych taflach w Claviere lub Sestriere. Wypożyczenie łyżew jest możliwe na miejscu. W pobliżu lodowiska znajduje się również bar z napojami i przekąskami.

Vialattea - narciarskie szaleństwo na pograniczu Włoch i Francji

Zobacz pełną relację z wyjazdu
Terminy i ceny
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.