Krystalicznie czyste jeziora, urozmaicony świat gór i śródziemnomorski styl życia

Austria ‣ Karyntia - odkrywcza wyprawa szlakiem gór i jezior


Sprawdź szczegóły wycieczki
  1. Program
  2. Dni rowerowe
  3. Zakwaterowanie
  4. Atrakcje
  5. Zobacz całe
    video
  6. Terminy
    i ceny

Program wyjazdu

Karyntia - malownicza kraina jezior, gór i słońca

Rowerowy urlop w słonecznej Karyntii to prawdziwa uczta dla zmysłów! Na cyklistów czekają trasy wiodące wzdłuż krystalicznie czystych jezior, piękno górskiego krajobrazu i niezliczone atrakcje turystyczne.

Zapora w dolinie Malty

Zapora w dolinie Malty

Potężna zapora wodna Kölnbreinsperre o wysokości 200 m i długości ponad 600 m to najbardziej spektakularna atrakcja doliny Malty. Prowadzi do niej imponująca, wysokogórska trasa widokowa Malta Hochalmstrasse. Trasa wije się na długości ponad 14 km, przez wydrążone w skałach tunele i spiralne zakręty. Po dotarciu do zapory widok zapiera dech w piersiach. Spacerując po tamie można odetchnąć prawdziwie krystalicznym powietrzem i nacieszyć oczy niebywałym, zielono-błękitnym kolorem jeziora zaporowego Speicher Kölnbrein oraz ośnieżonymi szczytami Wysokich Taurów. Na zaporze zainstalowany jest także mostek z przepaścią Skywalk.

Rafting na rzece Möll

Rafting na rzece Möll

Zapraszamy na emocjonujący rafting po górskiej rzece Möll. Proponujemy spływ pontonowy, który jest nie tylko wspaniałą formą aktywnego wypoczynku, ale również daje możliwość eksplorowania natury od zupełnie innej strony. Rzeka Möll płynie spokojnym nurtem, ale miejscami napotkamy bardziej wartkie przeprawy. W jednym pontonie płynie zazwyczaj ok. 10 osób oraz instruktor. Przed rozpoczęciem spływu przebieramy się w odpowiednie stroje, następnie odbywa się krótkie przeszkolenie z zasad bezpieczeństwa i ruszamy na spływ. W miejscach gdzie nurt rzeki przyspiesza i pojawiają się większe fale, można poczuć prawdziwy dreszczyk emocji!

Wodospad Fallbach

Wodospad Fallbach

Wodospad Fallbach jest jedną z najbardziej popularnych atrakcji w alpejskiej dolinie Malty, zwanej również "Doliną spadającej wody". Kryształowo czysta woda potoku Fallbach z hukiem spada w przepaść z wysokości aż 200 m, co czyni ten wodospad najwyższym w Karyntii. U jego podnóża znajduje się platforma widokowa, z której można podziwiać to niezwykłe dzieło natury. Drugi punkt widokowy usytuowany jest w połowie wodospadu i wymaga ok. 40-minutowej wędrówki. Szczególnego uroku wodospad nabiera w godzinach popołudniowych, kiedy promienie słońca odbijają się w spadającej wodzie, tworząc przepiękne kolory tęczy.

Starówka w Klagenfurcie

Starówka w Klagenfurcie

Stolica Karyntii - Klagenfurt - to miasto o szczególnym uroku i charakterze. Architektura epoki renesansu i śródziemnomorski klimat tworzą tu niezwykły nastrój. Starówka Klagenfurtu należy do najpiękniejszych w całej Austrii - została już trzykrotnie wyróżniona dyplomem Europa Nostra. Można tu odpocząć w stylowych ogródkach restauracyjnych, przespacerować się zadbanymi uliczkami podziwiając odrestaurowane, arkadowe dziedzińce i pałace czy zrobić zakupy w modnych butikach. Klagenfurt to również aktywny ośrodek życia kulturalnego - na miłośników sztuki czekają liczne muzea i galerie oraz teatr w stylu secesyjnym.

Muzeum Porsche w Gmünd

Muzeum Porsche w Gmünd

Muzeum Porsche znajduje się w urokliwym miasteczku Gmünd. Warto udać się na spacer po jego zabytkowej starówce, pełnej kolorowych, zadbanych kamienic oraz zobaczyć dwie bramy miejskie, będące sercem miasteczka.Najbardziej znana atrakcja Gmünd to prywatne, jedyne w Europie Muzeum Porsche. To właśnie tu w latach 1944 - 1950 powstawały pierwsze sportowe modele Porsche 356. Bogata kolekcja muzeum obejmuje kilkadziesiąt eksponatów - od modeli 356 020 ALU, konstruowanych i produkowanych w Gmünd, aż po modele wyścigowe. Obszernych informacji o historii produkcji słynnej marki dostarczą również prezentacje multimedialne.  

Wieża widokowa Pyramidenkogel

Wieża widokowa Pyramidenkogel

Wieża Pyramidenkogel w miejscowości Keutschach am See to najwyższa na świecie drewniana wieża widokowa. Powstała w lecie 2013 r. w miejsce poprzedniej wieży o wysokości 54 m. Nowa, drewniano - szklana konstrukcja liczy wraz z iglicą 100 m. Na platformę widokową na jej szczycie można wjechać windą lub wejść spiralnymi schodami wewnątrz wieży, co zapewni niezwykłą panoramę 360° na przepiękny krajobraz Karyntii. Z punktu widokowego na wysokości 920 m n.p.m. można podziwiać bajeczny pejzaż pełen jezior, gór i dolin. We wnętrzu wieży kryje się także zjeżdżalnia o długości 120 m - prawdziwa gratka dla fanów adrenaliny!

Ogród Bonsai

Ogród Bonsai

Ogród Bonsai w Seeboden już od 1976r. zajmuje się japońską sztuką uprawy miniaturowych drzewek. Stworzono tu według klasycznych modeli japońskie ogrody ZEN, które łącznie z częścią wystawienniczą obejmują powierzchnię ponad 15 000 m². Pozwala to odwiedzającym zagłębić się w niezwykły świat sztuki Bonsai. W ogrodzie podziwiać można ok. 3000 drzewek bonsai, w tym niemal 120 różnych jego odmian.Wiele spośród prezentowanych okazów liczy ponad 100 lat i jest niezrównanych pod względem wyglądu i jakości. Ogród w Seeboden to jeden z najstarszych i najbardziej uznanych obiektów w Europie, specjalizujących się w pielęgnacji bonsai. 

Zamek Landskron

Zamek Landskron

Ruiny średniowiecznego zamku obronnego Landskron usytuowane są na malowniczym wzgórzu, skąd podziwiać można piękne jezioro Ossiacher See i miasto Villach. Historia zamku sięga XIV - XV w., kiedy stanowił on własność rodu Stubenberg. Kolejni właściciele zmienili zamek w luksusową rezydencję, w której gościem był nawet cesarz Karol V Habsburg. Zamek kilkakrotnie popadał w ruinę, aż do lat 50-tych XX w, kiedy został odrestaurowany. Dziś podziwiać tu można zabytkowe baszty, gmach twierdzy i mury obronne, z których rozpościera się wspaniała panorama Alp Karnickich. Na zamku znajduje się także hotel i restauracja. Ogromną atrakcją zamku są pokazy lotów z udziałem drapieżnych ptaków.

Nockalmstrasse

Nockalmstrasse

Nockalmstrasse to jedna z najpiękniejszych, wysokoalpejskich tras widokowych w Austrii. Trasa przebiega przez Park Narodowy Nockberge i wije się malowniczymi serpentynami na odcinku 35 km. Typowe dla regionu, zaokrąglone szczyty gór Nockberge oraz bezkresne, zielone hale tworzą imponujący, górski pejzaż. Punkty krańcowe trasy to Innerkrems (1500 m n.p.m.) i Ebene Reichenau (1095 m n.p.m). Najwyższe wzniesienia do pokonania to Eisentalhöhe - 2042 m n.p.m i Glockenhütte - 2004 m n.p.m. Wzdłuż Nockalmstrasse znajdują się liczne wystawy tematyczne, szlaki edukacyjne i ekspozycje odkrywające bogactwo flory i fauny Parku Nockberge. 

Zamek Hochosterwitz

Zamek Hochosterwitz

Położony na niemal 200-metrowej skale zamek Hochosterwitz to jedna z najbardziej imponujących średniowiecznych twierdz. Dzięki strategicznemu położeniu na stromym zboczu oraz krętej drodze do twierdzy, prowadzącej przez 14 bram obronnych zamek Hochosterwitz nigdy nie został zdobyty. Obecnie zamek jest prywatną własnością hrabiowskiego rodu Khevenhuller i jest udostępniany turystom. O wyjątkowej historii tej fortyfikacji świadczy bogata kolekcja broni, zbrojownia oraz zbiór fotografii renesansowych. Pięknie zdobione bramy obronne, zwodzone mosty i imponujące umocnienia czynią Hochosterwitz prawdziwą perełką architektoniczną.

Rezerwat Affenberg

Rezerwat Affenberg

Rezerwat Affenberg (Małpia Góra) to niezwykły park, w którym można obserwować małpy z gatunku japońskich makaków, żyjące swobodnie niemal jak w środowisku naturalnym. Wizyta w rezerwacie odbywa się z przewodnikiem, który przekazuje ciekawe informacje o życiu, zwyczajach i zachowaniach tych małych ssaków. Rezerwat zamieszkuje ponad 150 małpek, które zachowują się tak jakby żyły na wolności - możemy zaobserwować system hierarchii w stadzie, wzajemne zabawy i psikusy, skoki do wody czy sprytne sposoby zdobywania pożywienia. Spacer w rezerwacie to wspaniała okazja do spotkania z tymi niezwykłymi i inteligentnymi zwierzętami.

Wąwóz Raggaschlucht

Wąwóz Raggaschlucht

Dzika i romantyczna sceneria wąwozu Raggaschlucht zachwyca wszystkich odwiedzających. To jeden z najpiękniejszych wąwozów w Alpach, wyrzeźbiony w ostatnim okresie epoki lodowcowej w paśmie górskim Kreuzeckgruppe przez wody potoku Ragga. Wąwóz ma łączną długość 800 m, a dzięki głębokości do 200 m uważany jest za jeden z najbardziej imponujących wąwozów w Austrii. Zwiedzanie wąwozu rozpoczyna się w miejscowości Flattach. Wędrówka prowadzi przez drewniane kładki, ułożone pomiędzy stromymi, skalnymi grzbietami. Po drodze podziwiać można przepiękne wodospady, a także panoramę Flattach i okoliczne szczyty Wysokich Taurów.

Relaks nad jeziorem Millstätter See

Relaks nad jeziorem Millstätter See

Podczas pobytu nad jeziorem Millstätter See nie sposób się nudzić. Osobom preferującym relaks i odpoczynek proponujemy plażowanie i kąpiel w krystalicznie czystym jeziorze. Amatorzy aktywnego wypoczynku mogą wypożyczyć kajaki lub rowerki wodne na przystani w Millstatt. Wielbicielom nastrojowej atmosfery polecamy pływającą wyspę - jest to drewniana platforma, zacumowana kilkadziesiąt metrów od brzegu, na której można zjeść romantyczną kolację. Druga propozycja to piknik na jeziorze - z koszem smakołyków można wypłynąć łódką na jezioro lub zacumować na jego zacisznym brzegu, gdzie czeka specjalnie urządzone miejsce na piknik.

Minimundus

Minimundus

Park miniatur Minimundus w Klagenfurcie to jedna z największych atrakcji w Karyntii. W parku o łącznej powierzchni aż 26.000 m² zgromadzono 155 miniaturowych modeli najsłynniejszych obiektów architektonicznych świata, w tym wieżę Eiffla, Operę w Sydney czy budowaną sześć lat Bazylikę św. Piotra. Większość z nich powstała z oryginalnych materiałów takich jak piaskowiec, marmur czy bazalt. Sercem Minimundus są modele odwzorowane w skali 1:25, co pozwala dostrzec każdy szczegół - okiennice czy misterne ozdoby. Minimundus to miejsce, które bawi, uczy i cieszy a przy tym zapewnia podróż dookoła świata w miniaturze!

Rowerem przez najpiękniejsze zakątki Karyntii

Zobacz pełną relację z wyprawy
Terminy i ceny
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.