Jeziora Plitvickie, wyjazd z Chorwacji

Na zakończenie dalmatyńskiej wyprawy rowerowej przygotowaliśmy jeszcze jedną atrakcję – w drodze powrotnej do Polski zatrzymamy się na zwiedzanie słynnego Parku Narodowego Jezior Plitvickich. To unikatowe miejsce i naturalny fenomen objęty od 1979 roku ochroną UNESCO z uwagi na nieocenione walory przyrodnicze – bogactwo flory, fauny oraz potężne zjawiska krasowe.

Najbardziej spektakularna część Plitwickiego Parku to 16 tarasowo ułożonych jezior (tzw. Górnych i Dolnych), których szmaragdowy kolor wprost magnetyzuje. Tworzą one ciąg zbiorników, połączonych dużymi wodospadami i mniejszymi kaskadami, a całość wkomponowana jest pomiędzy wapienne skały z jaskiniami i otoczona gęstym lasem. Dzięki korzystnym warunkom naturalnym w parku żyje wiele gatunków roślin i zwierząt, zwiększając tym samym bioróżnorodność obszaru.

Park Narodowy Jezior Plitvickich udostępnia wiele możliwości zwiedzania kompleksu, zarówno latem jak i zimą. Dla turystów przygotowano kilka programów wizyt, z trasami o różnej długości, startującymi w różnych miejscach parku. Krótsze warianty można pokonać pieszo w czasie ok. 2-3 godzin, natomiast dłuższe szlaki obejmują poza spacerem także przejazd kolejką elektryczną czy rejs statkiem.

Po pokonaniu przyjemnej trasy i obejrzeniu najpiękniejszych zakątków parku, wyjedziemy z Chorwacji. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych / porannych dnia następnego.

Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.