Zadar

Trasa pierwszego dnia wyprawy poprowadzi nas w większości brzegiem morza, a kierować się będziemy na północ, do Zadaru. Przejazd umilą nam atrakcyjne widoki - morza, plaż, portów i romantycznych zatoczek. Mijane na trasie miejscowości to typowe portowe wioski i kameralne kurorty, w których z przyjemnością można się zatrzymać i odpocząć. Jedną z piękniejszych jest Sveti Filip i Jakov, znana miłośnikom roślin z cudownych ogrodów i dorocznego Festiwalu Kwiatów.

Kolejne miejscowości jakie spotkamy w drodze do Zadaru, to położone nad kanałem Pašmanskim spokojne nadmorskie osady – Turaj i Sveti Petar, których ciche zatoki o czystych wodach zachęcają do kąpieli, żeglowania i relaksu. Przed samym Zadarem zawitamy także do Sukošan oraz Bibinje, między którymi znajduje się „Zlatna Luka” (Złota Zatoka), w której zbudowano największą marinę nad Adriatykiem.

Wreszcie wita nas Zadar – największe i najważniejsze pod względem kulturalnym i gospodarczym miasto Północnej Dalmacji. Mając za sobą 3000 lat historii, oferuje turystom wiele zabytków, w tym położone na półwyspie stare miasto z unikatową zabudową otoczoną murami i układem ulic właściwym dla czasów rzymskich. Goszczący w Zadarze turyści mogą nie tylko podziwiać perełki architektury - kościół wczesnoromański św. Donatana, pozostałości rzymskiego forum, czy liczne zabytki sakralne z różnych epok. Miasto posiada też nowoczesne atrakcje, jak „Pochwała Słońca” imitująca układ słoneczny czy „Morskie organy”. Warto nadmienić, że Zadar znany jest z produkcji wiśniowego likieru Maraschino. Osoby chętne mogą wrócić do hotelu rowerem.

Wariant trasy
w kilometrach
34Łatwa
63Średnia
63Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.