Zjawiskowa Praga, Karlowe Wary i słynne browary na czeskim szlaku piwnym

Czechy ‣ rowerowa podróż przez krainę czeskiej Bohemii


Sprawdź szczegóły wycieczki
  1. Program
  2. Dni rowerowe
  3. Zakwaterowanie
  4. Atrakcje
  5. Terminy
    i ceny

Program wyjazdu

Bohemia i Morawy - rowerem przez historyczne krainy Czech

Zapraszamy na rowerową wyprawę po urokliwych zakątkach czeskiej krainy Bohemii i Morawskiego Krasu. Ten malowniczy region pełen bajkowych zamków, krasowych jaskiń i tradycyjnego piwa to prawdziwy raj dla rowerzystów!

Telč

Telč

Zabytkowe miasteczko Telcz położone jest na południu Czech przy granicy z Austrią. Miejscowość słynie z iście bajkowego rynku znajdującego się w zabytkowej części miasteczka. Arkady pełne sklepów i kawiarni oraz kolorowe domy, z licznymi zdobieniami i bogatymi fasadami tworzą spójną całość, ciesząc oko przybywających tu turystów. Dzisiejszy wygląd Telcz zawdzięcza uporowi i współzawodnictwu swoich dawnych mieszczan, którzy budowali coraz to wyższe fasady i wymyślne zdobienia, by zamanifestować zasobność swoich portfeli.

Krásno

Krásno

Proponujemy wizytę w malowniczej okolicy miasteczka Krásno. Odwiedzimy tu wieżę widokową, która szczyci się mianem najpiękniejszej w Czechach. Budowla ta została wzniesiona na górze Krásenský Vrch w latach trzydziestych XX wieku i od tamtej pory majestatycznie panuje nad okolicą. Wysoką na 25 m wieżę otaczają charakterystyczne zewnętrze schody. Na szczycie znajduje się taras widokowy, z którego roztacza się malownicza panorama na krainę czeskiej Bohemii.

Karlowe Wary

Karlowe Wary

Zapraszamy na wizytę w najpopularniejszym uzdrowisku Czech - Karlowych Warach. Urokliwe uliczki, charakterystyczna architektura oraz źródlane wody tremalne tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. Karlowe Wary to oprócz Franciszkańskich i Mariański Łaźni jeden z trzech kurortów tzw. czeskiego trójkąta uzdrowiskowego. To także czeska stolica filmowa. Od lat czterdziestych XX wieku odbywa się tu coroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy przyciągający największe gwiazdy światowego kina oraz niezliczonych miłośników dobrego filmu.

Franciszkańskie Łaźnie

Franciszkańskie Łaźnie

Przepiękna architektura, zadbane parki oraz termalna woda to główne atuty tego jednego z trzech uzdrowisk zaliczanych do tzw. "czeskiego trójkąta uzdrowiskowego". Franciszkańskie Łaźnie są raczej kameralnym kurortem, lecz ich sława i piękna, zabytkowa architektura w niczym nie ustępuje słynnym Karlowym Warom, czy Mariańskim Łaźniom. Uwagę kuracjuszy i przybywających tu turystów przykuwa piękny, zabytkowy budynek z XVIII wieku, w którym obecnie znajduje się hotel.

Mariańskie Łaźnie

Mariańskie Łaźnie

Mariańskie Łaźnie to jedno z najbardziej rozpoznawalnych uzdrowisk w Czechach. Romantyczne alejki, przepiękna kolumnada i mineralne źródła tworzą niezapomnianą atmosferę tego miejsca. W czasach swojej największej świetności kurort gościł największych artystów i głowy państw. Dzisiaj Mariańskie Łaźnie zachwycają turystów eleganckimi domami uzdrowiskowymi, które przywołują na myśl poprzednią epokę. To spokojne uzdrowiskowe miasteczko słynie także z zadbanych, malowniczych parków, pełnych rozmaitych kwiatów.

Bakalář

Bakalář

Ciekawym punktem dzisiejszego dnia będzie wizyta w jednym z najstarszych czeskich browarów. Odwiedzimy niewielkie miasto Rakovnik, skąd wywodzi się popularne piwo Bakalář. Region posiada długie tradycje browarnicze, początek piwowarstwa w Rakovniku datuje się na XV wiek, jednak sam browar powstał znacznie później, bo w XIX wieku. Dzisiaj browar produkuje klasyczne piwo, którego smak zyskuje uznanie nie tylko lokalnych smakoszy. Zatrzymamy się tu na chwilę, by odpocząć i poznać tajniki przygotowywania tego popularnego trunku.

Spływ po Wełtawie

Spływ po Wełtawie

Proponujemy chwilowy odpoczynek od rowerów i wypróbowanie innej formy zwiedzania - zapraszamy na spływ po najdłuższej rzece w Czechach, której źródło znajduje się w Parku Narodowym Szumawa. Spływ Wełtawą w malowniczych okolicznościach przyrody pozwala na pełen relaks i jest doskonałym połączeniem aktywnego wypoczynku z odkrywaniem urokliwych miejsc regionu. Spływ rozpoczniemy w miejscowości Větřní, a naszym celem będzie Czeski Krumlow. Taka forma zwiedzania zapewni dreszczyk emocji i mnóstwo dobrej zabawy.

Pilzno - muzeum piwowarstwa

Pilzno - muzeum piwowarstwa

Pilzno znane jest na całym świecie z produkcji kultowego piwa - Pilzner Urquell. Jako, że Czechy "piwem stoją", obowiązkowym punktem programu dla wszystkich goszczących w Pilźnie jest wizyta w jednym z najciekawszych muzeów poświęconych piwowarstwu. Bogata ekspozycja muzealna pozwala poznać historię i sposoby warzenia złotego trunku. Podczas wizyty poznamy także zwyczaje związane z piwem oraz różne metody jego produkcji i picia. Ciekawa kolekcja eksponatów, niezliczone kufle i naczynia, z których na przestrzeni lat pijało się piwo oraz stylizowane pomieszczenia tworzą harmonijną całość. Wizyta w tym niezwykłym miejscu będzie interesująca nie tylko dla miłośników chmielowego trunku.

Zamek Křivoklát

Zamek Křivoklát

Gotycki zamek Křivoklát to znajdująca się na wzniesieniu budowla warowna, która majestatycznie panuje nad całą okolicą. Burzliwa historia zamku, wystrój oraz panujący tu klimat, czynią to miejsce chętnie odwiedzaną atrakcją wśród turystów z całej Europy. W zamku znajdują sie bogate zbiory muzealne, imponująca kolekcje broni myśliwskiej, cenne obrazy oraz wiele zabytkowych książek. Wizyta na zamku Křivoklát będzie ciekawym urozmaiceniem rowerowego dnia i nie lada gratką dla pasjonatów historii.

Český Krumlov

Český Krumlov

Czeski Krumlov to perła w koronie wśród czeskich zabytków Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zachwycająca, średniowieczna architektura, kręte uliczki i niepowtarzalny klimat starego miasta urzekają przybywających tu gości. Bez wątpienia do największych atrakcji Czeskiego Krumlova należy gotycki zamek z XIII wieku, dumnie wznoszący się nad miastem, zbudowany na lewym brzegu Wełtawy, XVI-wieczny ratusz, czy Brama Budziejowicka z przełomu XVI i XVII wieku. Historię czuć tutaj na każdym kroku, a przybywający tu tłumnie turyści nie kryją zachwytów.

Browar Budvar - degustacja

Browar Budvar - degustacja

Tradycje piwowarskie w Czeskich Budziejowicach sięgają XIV wieku, a Browar Budweiser Budvar jest drugim po browarze pilzneńskim, największym browarem w Czechach. Jego sława dotarła do najdalszych zakątków świata, a złociste piwo Budweiser stało się nieodłącznym symbolem miasta i całych Czech. Krótką wizytę w browarze połączymy z degustacją tego lubianego trunku. Podczas zwiedzania zajrzymy do pomieszczeń, w których znajdują się kadzie, poznamy proces warzenia oraz tajniki przygotowywania tego słynnego napoju. Zwiedzanie poprzedzi prezentacja multimedialna przybliżająca proces produkcji Budweisera.

Svatošké skály

Svatošké skály

Spektakularna grupa skalna Svatošké skály to najbardziej charakterystyczny punkt zlokalizowany w sercu rezerwatu przyrody Slavkovský Les. Te strzeliste, wysokie na 50 m imponujące skały są niezwykle popularnym celem wypraw wśród wszystkich miłośników przyrody i górskich wspinaczek. Znajdują się tu także liczne szlaki rowerowe oraz piesze, czyniąc to miejsce tętniącym życiem centrum rekreacji. Zachwycające okoliczności przyrody sprawiają, że Svatošské skály przyciągają turystów i jest to jedno z tych miejsc, które z pewnością warto odwiedzić!

Třeboň

Třeboň

Třeboň jest jednym z tych miast, które na pierwszy rzut oka przypominają bajkową scenerię. Zadbane kolorowe kamienice tworzą harmonijną całość sprawiając, że spacer tu to prawdziwa przyjemność. Warto udać się na stylową wieżę ratusza, by z góry podziwiać charakterystyczną, średniowieczną zabudowę starego miasta. W miasteczku mieści się także mauzoleum potężnego czesko-austriackiego rodu Schwarzenbergerów, który na przestrzeni dziejów był w posiadaniu lokalnych ziem. Wizyta w miasteczku Třeboň nie może obyć się bez skosztowania lokalnego przysmaku - karpia po trzebońsku.

Praga

Praga

Praga to zabytkowe miasto, które zachwyca swoim niepowtarzalnym urokiem licznych zabytków, bogato zdobionych budynków i romantycznych uliczek. Najbardziej rozpoznawalnymi symbolami miasta są górujący nad miastem, okazały Zamek Praski oraz monumentalny Most Św. Karola. Wszechobecna historia, a jednocześnie nowoczesna infrastruktura czynią to miasto jednym z najpopularniejszych celów podróży wśród turystów z całego świata. Pragę doceniło także UNESCO wpisując miasto na prestiżową listę Światowego Dziedzictwa.

Zamek Hluboká Nad Vltavou

Zamek Hluboká Nad Vltavou

Ten przepiękny zamek należy do najwspanialszych zabytków w Czechach. Znajduje się on ok. 10 km na północ od Czeskich Budziejowic i jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zamków w tej części Europy. Swój dzisiejszy kształt zamek Hluboká Nad Vltavou zawdzięcza rodzinie Schwarzenbergów, która w pierwszej połowie XIX wieku dokonała gruntownej przebudowy kompleksu. Imponująca architektura utrzymana w neogotyckim stylu, przypominająca brytyjską posiadłość królewską, zachwyca tłumnie przybywających tu turystów.

Zobacz pełną relację z wyprawy

Fascynująca rowerowa podróż przez magiczną czeską krainę

Terminy i ceny
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.