Franciszkańskie Łaźnie + Cheb + Mariańskie Łaźnie

Pierwszym punktem dzisiejszego dnia będzie wizyta w uzdrowisku Franciszkańskie Łaźnie, który jest najmniejszym kurortem spośród tzw. "czeskiego trójkąta uzdrowiskowego". Sławę Franciszkańskim Łaźniom przyniosły lecznicze źródła, przyciągające liczych kuracjuszy, w tym także goszczące tu znane osobistości. Franciszkańskie Łaźnie w czasach swojej największej świetności odwiedzili m. in. Beethoven, Strauss czy Kafka. Podczas wizyty polecamy także odwiedziny domu Beethovena - U Dvou zlatých lvů, czyli U Dwóch Złotych Lwów.

Po wizycie w Franciszkańskich Łaźniach spokojnym tempem udamy się w kierunku innego znanego uzdrowiska - Mariańskich Łaźni. Po drodze zatrzymamy się jeszcze na krótki postój w jednym z najstarszych czeskich miast - Chebie. Ta przepiękna miejscowość słynie z doskonale zachowanej XIII-wiecznej architektury. Na rynku znajduje się tzw. Spalicek, czyli jedenaście kolorowych domów kupieckich powstałych w XIII wieku. Kolejną atrakcją miasteczka jest kompleks zamkowy, z majestatyczną czarną wieżą z kamienia wulkanicznego. Zamek został wybudowany w XII wieku przez Fryderyka Barbarossę i przez lata był siedzibą lokalnych władców.

Ostatni punkt naszej dzisiejszej wyprawy to Mariańskie Łaźnie. Ten lubiany, elegancki kurort zachwyca swoją architekturą, zadbanymi parkami oraz urokliwą atmosferą. Zachęcamy do skosztowania tutejszej leczniczej wody wprost ze Studni Krzyża. Warto także zobaczyć słynną Śpiewającą Fontannę, która w nieparzyste godziny zachwyca zebranych widzów przepięknymi koncertami.

Wariant trasy
w kilometrach
33Łatwa
51Średnia
51Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.