Třeboň + Zamek Hluboká Nad Vltavou + browar Budvar

Dzisiaj pełen emocji dzień rozpoczniemy od jazdy na wschód, do miejscowości Třeboň, gdzie znajduje się zabytkowe centrum oraz wyjątkowa wieża ratuszowa. W miasteczku mieści się także mauzoleum - niegdyś jednego z najbogatszych rodów w Europie - Schwarzenbergów. Zabytkowa architektura sprawia, że miasto posiada niepowtarzalny klimat.

Naszym kolejnym przystankiem na trasie będzie Hluboka nad Vltavou. Znajduje się tu jeden z najpiękniejszych czeskich zamków, przypominający swoją architekturą brytyjską posiadłość w Windsorze. Ten neogotycki kompleks pałacowy każdego roku odwiedzany jest tłumnie przez europejskich turystów. Zamek posiada 11 wież oraz aż 140 komnat! Turyści mogą podziwiać tutaj starannie odrestaurowane wnętrza prywatnych pomieszczeń oraz okazałe sale reprezentacyjne. Zwiedzającym udostępniono nawet pomieszczenia kuchenne, gdzie zachowały się zbiory przedmiotów codziennego użytku z XIX wieku. Warto także udać się na jedną z wież, by podziwiać malowniczy krajobraz okolicy. Pałac Hluboka nad Wełtawą to prawdziwy skarb wśród czeskich zamków.

Po zwiedzaniu zamku wyruszymy do Czeskich Budziejowic. Odwiedzimy tu drugi, po pilzneńskim, najsłynniejszy czeski browar, produkujący znane na całym świecie piwo Budweiser. Udamy się tu na degustację, którą poprzedzi multimedialna prezentacja 3D, opowiadająca o tajnikach powstawania tego kultowego piwa. Czeskie Budziejowice to nie tylko znane piwo, miasto może poszczycić się jednym z największych rynków w Europie.

Wariant trasy
w kilometrach
32Łatwa
64Średnia
78Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.