Rakovnik + zamek Křivoklát + rezerwat Křivoklátsko

Dzisiejsza trasa poprowadzi nas w kierunku rezerwatu przyrody Křivoklátsko. Nasza dzisiejsza trasa wiedzie przez malownicze zakątki, a pierwszym miejscem, jakie odwiedzimy, będzie znane z produkcji klasycznego piwa Bakalář - miasto Rakovnik. Tutejszy browar należy do najstarszych w Czechach, a historia produkcji piwa w tej okolicy sięga XV wieku!

Po wizycie w Rakovniku udamy się do miejscowości Křivoklát, gdzie znajduje się malowniczy XII-wieczny zamek. Droga prowadząca do miasta wiedzie przez region nazywany „zieloną perłą Europy”. Zachwycające okoliczności przyrody, świeże powietrze i malownicza trasa rowerowa są gwarancją udanego wypoczynku i relaksu.

Gotycki zamek Statni hrad Krivoklat to okazała budowla powstała w drugiej połowie XII wieku i należąca do jednych z najstarszych tego typu obiektów w Czechach. W czasach swojej świetności forteca była siedzibą wielu czeskich monarchów. Historia zamku jest niezwykle burzliwa, a na przestrzeni dziejów zamek kilkukrotnie ulegał zniszczeniu przez pożary, przez pewien czas pełnił także rolę surowego więzienia. W XIX wieku przywrócono mu jego dawny blask, a przepiękna Sala Królewska mieszcząca się w cylindrycznej wieży, znów cieszy oko swoich gości. Dzisiaj na zamku Křivoklát znajduje się muzeum historii regionu, w którym zgromadzono liczne pamiątki.

Region wokół miasteczka został wpisany na listę dziedzictwa UNESCO - znajduje się tu rezerwat biosfery oraz park krajobrazowy. Liczne szlaki turystyczne oraz ścieżki rowerowe pozwalają aktywnie spędzić czas na łonie natury.

Wariant trasy
w kilometrach
38Łatwa
58Średnia
99Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.