Telcz + Jaskinia Punkevnich, wyjazd z Czech

Na zakończenie naszej czeskiej przygody odwiedzimy urokliwe miasteczko Telč, którego niezwykłą urodę doceniło UNESCO. Bajkową aurę miasta tworzy romantyczny rynek otoczony kolorowymi, bogato zdobionymi domami, w których znajdują się liczne sklepy, kawiarnie i restauracje. Uwagę zwiedzających przykuwają niezwykle ciekawie udekorowane fasady często wznoszące się ponad dachy domów.

Po krótkim spacerze w Telczu udamy się dalej do magicznej krainy Morawskiego Krasu. Region ten jest niezwykle bogaty w zjawiska krasowe i każdego roku przyciąga licznych speleologów i grotołazów. Dzisiaj i my zajrzymy do wnętrza ziemi. Odwiedzimy jedną z najbogatszych w przeróżne formy skalne jaskinię Morawskiego Krasu – Jaskinię Punkevni. Zwiedzanie rozpoczniemy od komnaty Przedniej Katedry, w której znajduje się największy w jaskini stalagmit - Strażnik. Dużą atrakcją będzie także dalszy etap zwiedzania -  spływ po podziemnej rzece Punkva.

Po wizycie w jaskini udamy się w drogę powrotną do Polski. Przyjazd na miejsce w godzinach nocnych.

Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.