Rowerowa wyprawa po najpiękniejszej wyspie basenu Morza Śródziemnego

Hiszpania ‣ Majorka - słoneczna wyspa pełna kontrastów


Sprawdź szczegóły wycieczki
  1. Program
  2. Dni rowerowe
  3. Zakwaterowanie
  4. Atrakcje
  5. Zobacz całe
    video
  6. Terminy
    i ceny

Program wyjazdu

Majorka - gorąca wyspa słońca i piaszczystych plaż

Rowerowa podróż przez słoneczną krainę piaszczystych plaż, zabytkowych miasteczek i bezkresnych winnic. Krystaliczna woda, ciepłe słońce, nadmorskie trasy i górskie, ekscytujące odcinki to gwarancja udanego rowerowego urlopu.

Palma Aquarium

Palma Aquarium

Zapraszamy na wizytę w jednym z największych akwariów na świecie - Palma Aquarium. Zlokalizowany w Playa de Palma morski park rozrywki gwarantuje niezapomniane emocje. Na terenie o powierzchni 1,2 hektara znajduje się bogata ekspozycja wodnej flory i fauny, można tu zobaczyć egzotyczne gatunki ryb, meduz oraz okazałe rafy koralowe. Na gości czeka tu także restauracja oraz plac zabaw dla najmłodszych. Wizyta z Palma Aquarium z pewnością dostarczy wiele niezapomnianych wrażeń.

Arta

Arta

Arta jest urokliwym miasteczkiem znajdującym się na północnym wschodzie wyspy. Nazwa miasta pochodzi od arabskiego słowa jertan, które oznacza ogród. Miasto posiada bogatą historię, o czym świadczą pozostałości jeszcze z epoki brązu odkryte w Ses Paisses, tuż poza granicami miasta. W Arcie znajduje się również muzeum, w którym możemy podziwiać pamiątki po Grekach i Rzymianach, którzy okupowali wyspę w czasach starożytnych. Nad miastem góruje twierdza Iglesia de Transfiguración del Senor, z której roztacza się zachwycająca panorama.

Park Serra de Tramuntana

Park Serra de Tramuntana

Park Serra de Tramuntana położony jest u podnóża pasma górskiego o tej samej nazwie, rozciągającego się na północno-zachodnim wybrzeżu Majorki. Jest to najwyższe pasmo górskie na całym archipelagu Balearów. Najwyższym szczytem gór jest Puig Major o wysokości 1445 m n.p.m. Park jest doskonałym przykładem symbiozy pomiędzy działaniem człowieka, a naturalnym pięknem przyrody. W 2002 roku rezerwat Serra de Tramuntana został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Twierdza Bellver

Twierdza Bellver

Twierdza Bellver została wzniesiona przez króla Majorki, Jakuba II na początku XIV wieku i przetrwała prawie w nienaruszonym stanie do dnia dzisiejszego. Okazała forteca wybudowana na planie koła znajduje się około trzech kilometrów od Palma de Mallorca. Początkowo zamek pełnił funkcję rezydencji ówczesnych monarchów, w późniejszym jednak czasie zmieniono jego przeznaczenie przekształcając zamek w więzienie. Castillo Bellver do dnia dzisiejszego majestatycznie wznosi się nad miastem i jest wspaniałą atrakcją dla przybywających tu turystów.

Valldemossa

Valldemossa

Leżąca w paśmie górskim Serra de Tramuntana Valldemossa jest jedną z najpiękniejszych miejscowości na całej Majorce. Swoją sławę zawdzięcza głównie średniowiecznemu klasztorowi Kartuzów, pochodzącemu z XIII wieku. Obecnie klasztor jest dostępny do zwiedzania dla turystów, w jego zbiorach znajduje się ekspozycja poświęcona Fryderykowi Chopinowi. W zimie 1838 roku kompozytor odwiedził Valldemossę w poszukiwaniu natchnienia. W mieście możemy również podziwiać pałac króla Sancha, wraz z ogrodami i muzeum historycznym.

Palma de Mallorca

Palma de Mallorca

Palma de Mallorca - stolica Balearów i zarazem największe miasto na wyspie to prawdziwa wizytówka Majorki. To tutaj bawi się Europa! Miasto idealnie oddaje charakter całej wyspy doskonale łącząc przeszłość i tradycje z nowoczesnością i wakacyjną beztroską. Bogata historia, średniowieczne zabytki oraz niezliczona liczba barów, pubów, restauracji i dyskotek tworzą spójną całość. Palma przez wieki znajdowała się pod wpływem różnych kultur, co pozostawiło trwałe ślady w wyglądzie i architekturze miasta. Najbardziej znane zabytki Palmy to katedra La Seu, warownia Castell de Belver, oraz Palau de Almudaina.

Port de Pollenca

Port de Pollenca

Port de Pollenca to jeden z najsłynniejszych rodzinnych kurortów na Majorce. Znajdziemy tutaj wiele atrakcji zarówno dla małych jak i dużych turystów. Liczne bary, restauracje, piękne promenady i piaszczyste plaże to idealna propozycja dla wszystkich miłośników wakacyjnego wypoczynku nad gorącym morzem. Słynna promenada "Pine Walk" przy plaży D’Albercuix to prawdziwa perełka całej Majorki. Port de Pollenca, który niegdyś był rybacką wioską, jest niezwykle malowniczo położony w Zatoce Pollenca, pomiędzy pasmem górskim Serra de Tramuntana, a przylądkiem Formentor.

Kolejka Ferrocarril de Sóller

Kolejka Ferrocarril de Sóller

Niezwykła i jedyna w swoim rodzaju kolejka wąskotorowa Ferrocarril de Sóller jest wizytówką Majorki i jednym z jej symboli. Kolejka została stworzona początkiem XX wieku z inicjatywy mieszkańców Soller, aby połączyć ich miasto ze stolicą wyspy - Palmą. Obecnie jest to niezwykła turystyczna atrakcja głównie ze względu na trasę przejazdu i otaczające widoki. Kolejka wiedzie przez 13 tuneli i wiele mostów, ponadto przy pokonywaniu gór Sierra de Tramuntana wznosi się na wysokość ponad 200 metrów co gwarantuje niezapomniane emocje.

Manacor

Manacor

Znajdujące się we wschodniej części wyspy miasto Manacor jest drugim co do wielkości miastem Majorki i zaraz po stolicy również jej najważniejszym gospodarczo ośrodkiem. Produkuje się tutaj wino, meble, tekstylia, ale przede wszystkim sztuczne perły. Spośród wielu firm produkujących sztuczne perły najsłynniejszą jest fabryka Perlas Majorica, wypuszczająca co roku na światowy rynek blisko 50 milionów sztuk pereł tworzonych z łusek ponad miliona ryb. Ich cena i jakość wykonania jest równie wysoka jak ich naturalnych odpowiedników. Warto wspomnieć także że w Manacor urodził się słynny tenisista - zdobywca wielu wielkoszlemowych tytułów - Rafael Nadal.

Jaskinia Haczyków

Jaskinia Haczyków

Na Majorce znajduje się wiele jaskiń, z których tylko 5 jest udostępnionych turystom do zwiedzania. Obok słynnej Jaskini Smoka najpopularniejszą i najbardziej atrakcyjną jest bez wątpienia Jaskinia Haczyków - Cuevas Dels Hams. Znajdująca się w okolicach malowniczej miejscowości Porto Cristo jaskinia, zawdzięcza swoją nazwę charakterystycznym stalaktytom, które setkami zwisają ze skał przypominając haczyki. W jaskini znajduje się również podziemne jezioro, na którym odbywa się pokaz multimedialny z muzyką i wizualnymi iluminacjami.

Felanitx

Felanitx

Felanitx to niewielka miejscowość leżąca na południe od Manacoru. Miasteczko swoją sławę na świecie zyskało dzięki niezwykłemu tańcowi Els Cavallets, w którym 7 chłopców pomiędzy 10 a 13 rokiem życia, ubranych w tradycyjne stroje tańczy wokół dziewczynki nazywanej La Dama. Felanitx słynie również z produkcji doskonałego białego i czerwona wina. Ponadto w niedalekiej odległości od miasta znajduje się założony w 1342 roku klasztor San Salvador, nazywany "sanktuarium kolarzy". Do klasztoru prowadzi stromy podjazd a z jego murów rozpościera się niesamowity widok na całą okolicę.

Port d`Alcudia

Port d`Alcudia

Leżąca na północy Majorki miejscowość Port d`Alcudia to jedno z ulubionych miejsc wypoczynkowych na wyspie. Jest to niezwykle urokliwy kurort, w którym znajduje się mnóstwo hoteli i kompleksów wypoczynkowych. Jest to doskonałe miejsce dla wszystkich wielbicieli leniuchowania na gorącym piasku. Prócz wypoczynku na wspaniałej, piaszczystej plaży w miejscowości można skorzystać z aquaparku Hidropark, w którym wodna zabawa nigdy się nie kończy. Na uwagę zasługuje również stare miasto, które otoczone jest średniowiecznymi murami.

Degustacja majorkińskiego wina

Degustacja majorkińskiego wina

Przygotowywane z niezwykłą troską wina pochodzące z Majorki cieszą się dużym uznaniem wśród koneserów. Warte uznania są w szczególności wina pochodzące ze szczepu Manto Negro, a także wino Binissalem produkowane w okolicy miejscowości Binissalem oraz Santa Maria del Cami. Zapraszamy na wizytę w jednej z wiodących winnic miasteczka Santa Maria del Cami, gdzie będziemy mieli okazję skosztować kilku gatunków lokalnych win. Degustacja lokalnych produktów to nie tylko wspaniałe doznania smakowe, to także doskonała okazja na poznanie rodzimej kultury i tradycji.

Przylądek Formentor

Przylądek Formentor

Przylądek Cap Formentor jest najdalej na północ wysuniętym punktem Majorki. Jest to blisko 20 kilometrowy odcinek pomiędzy miejscowością Port de Pollenca, a latarnią morską na końcu przylądka. Droga prowadząca do latarni jest kręta i górzysta i jest sporym wyzwaniem nawet dla najbardziej wprawionych rowerzystów. Pomimo tego jest ona niezwykle popularna ze względu na zapierające dech w piersiach widoki. Liczne punkty widokowe, klify liczące nawet 400 metrów wysokości, niezwykłe formacje skalne i sosnowe lasy rekompensują trud włożony w pokonanie tej wyjątkowej trasy.

Port de Soller

Port de Soller

Leżąca na zachodnim wybrzeżu Majorki miejscowość Port de Soller łączy w sobie to wszystko z czego słynie wyspa, czyli krystalicznie czystą wodę z majestatycznymi górami. Miasto otacza z jednej strony Morze Balearskie, a z drugiej pasmo górskie Tramuntana. Dwie słynne plaże Port de Soller - Es Traves i Playa d`en Repic przyciągają rzesze miłośników wypoczynku nad morzem. Również wielbiciele górskich wędrówek i bardziej aktywnego wypoczynku znajdą tutaj coś dla siebie.

Malownicze wybrzeże, miasta pełne zabytków oraz najsłynniejsze kurorty Majorki

Zobacz pełną relację z wyprawy
Terminy i ceny
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.