Playa de Palma + Cala Pi + Palma Aquarium

Naszą rowerową przygodę na Majorce rozpoczniemy od spokojnej jazdy po niezbyt wymagającej trasie wzdłuż wybrzeża. Podążymy trasą wzdłuż bajecznych plaż mijając znane kurorty i luksusowe kompleksy hotelowe. Będziemy poruszali się głównie utwardzonymi lub asfaltowymi drogami, a mniej wymagająca, rekreacyjna wręcz trasa pozwoli na pełen relaks i lepsze poznanie południowej części wyspy.

Z okolic największego na wyspie miasta - Palma de Mallorca udamy się w kierunku znanych ośrodków wypoczynkowych Playa de Palma, Can Pastilla i El Arenal. Te trzy miejscowości zdają się być połączone ze sobą, a rozciągająca się tu blisko 7-kilometrowa plaża zaliczana jest do najpiękniejszych w Europie. Zapierające dech w piersiach widoki oraz wakacyjny klimat wyspy gwarantują udany dzień. Po przejechaniu bardziej turystycznego odcinka udamy się dalej na wschód, w kierunku celu dzisiejszej wyprawy, miasteczka Cala Pi, z przepiękną zatoczką otoczoną klifami. Czeka tu na nas zasłużony odpoczynek i plażowanie nad cudownym brzegiem Morza Śródziemnego.

Podczas drogi powrotnej osoby chętne zapraszamy do odwiedzenia jednego z największych oceanariów Europy - Palma Aquarium, znajdującego się w Playa de Palma. Bogata ekspozycja oraz mnóstwo atrakcji nie pozwalają na nudę, a odważni mogą tutaj spróbować nawet nurkowania z rekinami - spora dawka adrenaliny gwarantowana!

Wariant trasy
w kilometrach
36Łatwa
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.