Sa Coma + zabytkowe miasto Arta

Po śniadaniu ponownie wyruszymy pociągiem z Palmy do Manacoru. Tym razem jednak, zamiast na południe, udamy się na północ, w region, który jest golfową stolicą Majorki. Nasza dzisiejsza trasa będzie prowadziła mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi, głównie po płaskim terenie, ze sporadycznymi podjazdami. Naszym pierwszym przystankiem na trasie będzie miejscowość Sa Coma, która znajduje się na wschodnim wybrzeżu. Zatrzymamy się tutaj, aby spędzić chwilę na malowniczej, piaszczystej plaży. Sa Coma jest nowoczesnym kurortem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów z całego świata.

Po opuszczeniu Sa Coma udamy się wybrzeżem w kierunku miejscowości Canyamel. Po drodze będziemy mijali kolejne kurorty wypoczynkowe na wyspie, w tym Cala Millor i Cala Bona. Osobom ceniącym sobie wypoczynek proponujemy udanie się na plażę, aby zakosztować kąpieli w gorącym słońcu Majorki. Prócz piaszczystych plaż w okolicy znajdują się również piękne i malownicze jaskinie.

Naszym ostatnim przystankiem przed powrotem do Manacoru i zarazem celem naszej dzisiejszej podróży będzie zabytkowe miasto Arta, stolica regionu. W mieście czuć wpływy różnych kultur, w tym greckiej, rzymskiej i arabskiej. Panoramę miasta można podziwiać z twierdzy Iglesia de Transfiguración del Señor, która góruje nad miastem. Po wizycie w Arcie udamy się do Manacoru, skąd wrócimy pociągiem do Palmy.

Wariant trasy
w kilometrach
67Średnia
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.