Łeba + Przylądek Rozewie + Władysławowo

Nasza podróż rowerowa wzdłuż polskiego wybrzeża powoli dobiega końca. Dzisiaj pokonamy odcinek trasy, z Łeby do Władysławowa. Do pokonania mamy ok. 75 kilometrów. Mimo odległości dzisiejsza trasa nie jest zbyt wymagająca, co na pewno pozwoli w pełni docenić otaczający nas krajobraz i złapać ostatnie promienie słońca nad Morzem Bałtyckim. W dalszym ciągu będziemy poruszali się w zdecydowanej większości po wytyczony szlaku rowerowym, bez żadnego ruchu samochodowego.

Po opuszczeniu Łeby będziemy poruszali się ścieżką rowerową wzdłuż Jeziora Sarbsko oraz przez rezerwat przyrody Mierzeja Sarbska, na terenie którego znajduje się ruchoma wydma w Stilo oraz latarnia morska Stilo. Naszym kolejnym przystankiem będą Dębki, gdzie prócz plaży znajduje się ujście rzeki Piaśnica. Na końcowy etap podróży wjedziemy nieco bardziej w głąb lądu opuszczając na krótką chwilę polskie wybrzeże.

Naszym dzisiejszym celem będzie miasto Władysławowo. Miasto jest jednym z najpopularniejszych miejsc na letni wypoczynek nad polskim morzem. Prócz piaszczystych plaż Władysławowo może się również poszczycić niezliczoną liczbą atrakcji turystycznych. Na przyjezdnych czeka tu aleja Gwiazd Sportu, słynny Dom Rybaka czy bagna w rezerwacie przyrody Słone Łąki. Na rodziny z dziećmi czekają tutaj Lunapark Sowiński oraz Ocean Park. Również wielbiciele nocnego życia poczują się spełnieni dzięki licznym klubom tanecznym i pubom.

Wariant trasy
w kilometrach
74Średnia
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.