Kotań + Folusz - Diabli Kamień + Krempna + Świątkowa Wielka

Z Radocyny wyruszymy najpierw na zachód Transgranicznym Szlakiem Rowerowym w kierunku wsi Wyszowata, by następnie skręcić na północ i podążyć dalej szlakiem rowerowym Na Styku Kultur w kierunku Świątkowej Wielkiej. Wieś ta uznawana jest za jedną z najstarszych łemkowskich wsi z bogatą, ale zarazem trudną historią.

Następnie udamy się dalej w kierunku północnym, przecinając mało uczęszczane drogi, pośrod lasów i wzgórz by w końcu dotrzeć do Folusza.Tu na chwilę możemy zsiąśc z roweru i udać się na spacer do Wodospadu Magurskiego i Diablego Kamienia. Okolica Folusza znana jest również ze swoich stawów hodowlanych i łowisk pstrąga, gdzie można zasmakować ryby we wszelkiej postaci. Z Folusza udamy się na wschód by po chwili włączyć się ponownie na szlak Na Styku Kultur. Przejeżdżając przez wioski Mrukowa, Brzezowa i Jaworze dotrzemy w końcu do Kotani, gdzie znajduje się imponująca Cerkiew św. Kosmy i Damiana z 1782 wpisana na listę zabytków i włączona do podkarpackiego Szlaku Architektury Drewnianej.

Po krótkim czasie na zwiedzanie ruszymy dalej w drogę powrotną. Ostatni etap do hotelu pokonamy busem.

Wariant trasy
w kilometrach
55Średnia
70Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.