Słoneczne trasy, malownicze krajobrazy i dziki krajobraz Roztocza

Polska ‣ Skarby Roztocza: szlakiem Green Velo


Sprawdź szczegóły wycieczki
  1. Program
  2. Dni rowerowe
  3. Zakwaterowanie
  4. Atrakcje
  5. Terminy
    i ceny

Program wyjazdu

Roztocze

Zapraszamy na rowerową wyprawę przez malownicze tereny Roztocza i Zamojszczyzny. Odwiedzimy najpiękniejsze zakątki regionu, jak Zwierzyniec, Krasnobród, czy liczbne rezerwaty przyrody. Sielskie krajobrazy, śpiew ptaków, spokój i harmonia, to niezawodny przepis na aktywny wypoczynek na rowerze, zdala od miejskiego zgiełku.

Kościół na wodzie

Kościół na wodzie

W Zwierzyńcu wiele jest zabytkowych budowli wzniesionych przez rodzinę Zamoyskich. Jedną z nich jest barokowy kościół pw. Św. Jana Nepomucena, który swoją nazwę zawdzięcza ulokowaniu na wysepce pośrodku stawu, niemalże w centrum miasteczka. Kościół z wnętrzami zdobionymi polichromią i obrazami został ufundowany przez Tomasza i Teresę Zamoyskich. W słoneczne dni biel ścian kościoła pięknie odbija się w tafli wody, nie dziwi więc fakt, że obiekt przyciąga zarówno wiernych, jak i turystów. Będąc w Zwierzyńcu warto wybrać się tu chociaż na chwilę, by móc nacieszyć się urokiem i atmosferą tego miejsca.

Spływ kajakowy

Spływ kajakowy

Spływy kajakowe uchodzą za coraz bardziej popularną formą spędzania wolnego czasu. Nic dziwnego - jest to idealne połączenie sportu i odpoczynku. Naszą propozycją na aktywny relaks będzie spływ, który uchodzi za obowiązkową atrakcję Roztocza. Do pokonania mamy niezbyt długi, ale za to malowniczy odcinek z Obroczy do Zwierzyńca. Rzeka Wieprz leniwie snuje się tu przez niedostępne zakamarki Roztocza, dzięki czemu dziką przyrodę będziemy mieć na wyciągniecie ręki. Liczne meandry i zakola urozmaicą wiosłowanie, a spływ umili nam śpiew ptaków. Przepłynięcie całej trasy zajmie około dwóch godzin. Metą będzie Zalew Rudawka.

Parki i rezerwaty

Parki i rezerwaty

Południowo-wschodnia część Polski obfituje w przepiękne krajobrazy i dziką przyrodę. Jest to także dom dla licznych gatunków rodzimej fauny i flory. Aby zadbać o naturalne środowisko roślin i zwierząt utworzono tu Roztoczański Park Narodowy, a także wiele rezerwatów i parki krajobrazowe, m.in. Krasnobrodzki Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej, czy Skierbieszowski Park Krajobrazowy.

Zwierzyniec

Zwierzyniec

Zwierzyniec to niewielkie miasteczko położone na Roztoczu Środkowym, w województwie lubelskim. Pod koniec XVI wieku została tu wybudowana letnia rezydencja rodziny Zamoyskich. Dzisiaj Zwierzyniec jest tętniącym życiem ośrodkiem turystycznym z licznymi pomnikami, zabytkami i co najważniejsze, z przepiękną przyrodą - miasto sąsiaduje z Roztoczańskim Parkiem Narodowym. Charakterystyczny kościół na wodzie, pałac Plenipotenta, Zespół Zarządu Ordynacji Zamojskiej, to najbardziej znane z architektonicznych zabytków. Niezwykła atmosfera tego miejsca sprawa, że Zwierzyniec jest chętnie odwiedzany przez turystów z całej Polski.

Zamość

Zamość

Nazywany Perłą Renesansu Zamość znajduje się w południowo-wschodniej Polsce, w południowej części województwa lubelskiego. Niezwykła i unikatowa w skali europejskiej architektura tego miasta sprawia, że Zamość jest tłumnie odwiedzany przez turystów i miłośników architektury. Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc jest z pewnością Rynek Wielki - plac otoczony kolorowymi kamienicami z podcieniami, z ulokowanym nieco z boku okazałym ratuszem i jego wachlarzowymi schodami, to jedynie wierzchołek tego, co Zamość ma do zaoferowania turystom. Polecamy wizytę w tym pięknym mieście, tu nie można się nudzić!

Green Velo

Green Velo

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo jest największym rowerowym projektem jaki został zrealizowany w Polsce. Szlak liczy ponad 2000 kilometrów i przebiega przez teren pięciu województw wschodniej Polski. Green Velo to najdłuższy oznakowany szlak rowerowy w kraju. Trasa poprowadzona jest głównie po asfaltowych drogach o niewielkim natężeniu ruchu i przebiega przez bardzo atrakcyjne przyrodniczo i kulturowo tereny Polski. Na szlaku oprócz przyrodniczych pereł jak Arboretum w Bolestraszycach czy Dolina Sanu można spotkać mnóstwo zabytków, w tym liczne cerkwie na Roztoczu czy Twierdza Przemyśl.

Roztoczański Park Narodowy

Roztoczański Park Narodowy

Roztoczański Park Narodowy to niezwykłe miejsce na mapie Polski. Położny jest w południowej części województwa lubelskiego i obejmuje najcenniejsze przyrodniczo tereny Roztocza. Niezwykle zróżnicowane ekosystemy leśne oraz wodne są prawdziwą ostoją dla niezliczonej ilości rzadkich zwierząt, jak np. żółwie błotne, traszki, rysie, bieliki, dzięcioły, czy chrząszcze, ważki i motyle. Bogactwo fauny i flory przyciągnęło tu przyrodników, za sprawą których w pierwszej połowie XX wieku zaczęto tu zakładać rezerwaty przyrody, a później utworzono park narodowy. To przepiękne miejsce na relaks i aktywny wypoczynek. Zapraszamy!

Koniki Polskie

Koniki Polskie

Koniki polskie sprowadzono na Roztocze blisko 40 lat temu i od tamtej pory ich liczba stale się powiększa, a sam wizerunek konika stał się symbolem Roztoczańskiego Parku Narodowego. Założony w latach 80. Ośrodek Hodowli Zachowawczej prowadzony jest w celu utrzymania czystych cech rasy i mieści się we wsi Florianka, nieopodal Zwierzyńca. Koniki polskie należą do ras prymitywnych, cechuje je silna i krępa budowa ciała, niski wzrost, gęsta grzywa i ogon oraz myszate umaszczenie z czarną pręgą na grzbiecie. Warto dodać, że zwierzęta te uchodzą za bardzo ufne i spokojne, dzięki temu idealnie sprawdzają się m.in. w hipoterapii.

Krasnobród

Krasnobród

Krasnobród jest przepięknym, niewielkim miasteczkiem położonym w sercu Roztocza. To lubiana miejscowość wypoczynkowa, skryta pośród roztoczańskich lasów. Turyści chętnie odwiedzają to miejsce ze względu na tutejszy zalew oraz bardzo dobrze przygotowaną infrastrukturę pieszą i rowerową. Można tu odpocząć i zrelaksować się na wiele sposób, pływając, jeżdżąc na rowerze, czy spacerując.

Rowerowa wyprawa przez urokliwe zakątki południowo-wschodniej Polski

Pełna relacja z wyprawy wkrótce

Terminy i ceny
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.