Twierdza Fogaras + Sybin

To nasz ostatni dzień w nieco dzikiej i przepełnionej zabytkami Rumunii. Dzisiejszą wyprawę rozpoczniemy w miasteczku Fogarasz, skąd spokojnym tempem wyruszymy do jednego z największych rumuńskich miast, czyli Sybinu.

Trasę zaczniemy w miejscowości Fogarasz, w której znajduje się monumentalna twierdza z XIII wieku. Twierdza ta słynie z potężnych umocnień, uważanych za jedne z największych w Rumunii. Przez lata forteca zmieniała swoją funkcję, pełniąc m.in. rolę surowego więzienia w czasach komunistycznych. Dzisiaj w okazałym budynku mieści się biblioteka oraz muzeum, poświęcone historii regionu.

Nasza trasa będzie przebiegała wzdłuż Gór Fogarskich, czyli najwyższego pasma rumuńskich Karpat. To tutaj znajduje się słynna Droga Transfogarska, łącząca Sybin z położonym na południu miastem Pitesti.

Celem dzisiejszej wyprawy będzie urokliwe miasto Sybin, rum. Sibiu, które jest ważnym rumuńskim ośrodkiem kulturalnym, jak i naukowym. Sybin to stosunkowo młode, jak na Rumunię, miasto, a jego początki datuje się na XII wiek, kiedy to przybyli tu koloniści sascy. Miasto posiada wiele czarujących miejsc począwszy od dobrze zachowanego rynku miejskiego, utrzymanego w typowej gotyckiej architekturze, przez liczne obiekty sakralne, do klimatycznych kawiarni i restauracji. Odpoczniemy tu chwilę ciesząc oko zabytkowymi murami i kamienicami.

W drogę powrotną wyruszymy busem, mijając po prawej stronie malowniczą panoramę Gór Fogarskich.

Wariant trasy
w kilometrach
39Łatwa
55Średnia
84Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.