Brescia

Dziś oddalimy się trochę od jeziora i ruszamy w kierunku zachodnim na podbój Brescii. Po śniadaniu wyruszamy szlakiem rowerowym w kierunku Desenzano del Garda. Trasa prowaczi relatywnie płaskim terenem, bez większych przewyższeń i poprowadzona jest rowerowym szlakiem pośród malowniczych pól i lokalnych winnic.

W Desencano zatrzymamy się na krótki postój i regenerację nad brzegiem jeziora by po krótkim odpoczynku ruszyć dalej w kierunku zachodnim.  Przed nami ok. 30-kilometrowy odcinek wytyczony w większości po płaskim terenie wśród urokliwych, włoskich miasteczkek. Łatwa trasa i spokojne tempo pozwoli zrelaksować się i czerpać pełną przyjemność z jazdy.

W Brescii warto poświęcić czas na spacer po renesansowym centrum miasta ze słynnym Piazza della Loggia lub zwiedzanie pochodzącego z I w. Forum Romanum,  Bazyliki San Salvatore lub nowej katedry. Jeśli zostanie jeszcze czasu można poświęcić go na spacer do górującego nad miastem XII-wiecznego zamku.

Po wizycie w Brescii udajemy się w drogę powrotną do hotelu. Dla osób chętnych istnieje możliwość rowerowego powrotu do hotelu.

Wariant trasy
w kilometrach
32Łatwa
62Średnia
120Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.