Rowerowa przygoda w słonecznej Toskanii

Najbliższe sześć dni to prawdziwa uczta dla miłośników szosowej jazdy rowerowej. Podczas pobytu w Toskanii będą Państwo mieli możliwość odwiedzenia wielu ciekawych zakątków tego popularnego regionu Włoch, m. in. Monte Amiata, Jezioro Trazymeńskie, Cortona, Montepulciano i wiele, wiele innych.

Poniżej przedstawiamy przykładowe dni, ostateczne trasy zależą od umiejętności uczestników:

Trasa nr 1: Lago Trassimeno: Proponowana trasa wiedzie nas wokół znanego umbryjskiego Jeziora Trazymeńskiego, które jest największym śródlądowym obszarem wodnym we Włoszech. Początkowo szlak wiedzie nas przez zielone, pagórkowate tereny na pograniczu Toskanii i Umbrii. Następnie dojeżdżamy do miejscowości Castiglione del Lago. Dalsza trasa prowadzi malowniczym brzegiem jeziora - po drodze mijamy miejscowości Passignano sul Trasimeno oraz Monte del Lago.

Trasa nr 2: Bagno Vignoni, San Quirico, Pienza, Monticello, Montepulciano: Rozpoczynamy od przejazdu do popularnej termalnej miejscowości Bagno Vignoni. Następnie odwiedzimy zlokalizowane na granicy Val d'Orcii zabytkowe miasteczko San Quirico. Otoczone jest ono ruinami etruskich murów obronnych. Kolejnym przystankiem na naszej trasie będzie Pienza, ze swoim historycznym, wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO centrum. W następnej kolejności czeka nas przejazd przez Monticello do znanego z produkcji wina Montepulciano.

Trasa nr 3: Monte Amiata: Celem naszej kolejnej wyprawy rowerowej będzie najwyższy szczyt Toskanii Monte Amiata. Ten wygasły wulkan wznosi się na wysokość 1 738 m n.p.m., a z jego szczytu roztaczają się niezwykłe widoki na dolinę Val d'Orcii. Wyruszamy spokojną trasą w kierunku Abbadia San Salvatore. Po zdobyciu Monte Amiata rozpoczniemy zjazd w dół i dalej udamy się trasą biegnącą między wzgórzami Val d'Orcii w stronę Chianciano Therme.

Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.