Bruneck, Welsberg, Toblach - degustacja serów

Dzisiejszego dnia czeka nas pełna malowniczych krajobrazów wyprawa do urokliwej miejscowości Dobbiaco, schowanej wśród alpejskich szczytów. Naszą trasę wyznaczy dzisiaj koryto rzeki Rienz, a wiodła będzie ona przez znane narciarzom miejscowości, jak Muhlbach, czy Bruneck.

Pierwszym na naszej trasie będzie Muhlbach, czyli Rio di Pusteria. Ta niewielka miejscowość oprócz dostępu do tras narciarskich ośrodka Gitschberg-Jochtal poszczycić może się niezwykle urokliwym rynkiem z licznymi sklepami i restauracjami. Kolorowe freski zdobiące elewacje tutejszych domów i kamienic opowiadają długą historię tego miejsca. Rio di Pusteria jest to wprost doskonałe miejsce na zakupy oraz chwilę relaksu w jednej z tutejszych kawiarenek.

Dalsza trasa wiodła będzie do Bruneck, leżącego u stóp Kronplatzu. Kronplatz przywodzi na myśl przede wszystkim sporty zimowe, jednak poprowadzona w regionie trasa rowerowa to istny raj dla miłośników dwóch kółek. Samo Bruneck jest jedną z większych miejscowości w okolicy. Prężnie działają tu liczne muzea, restauracje, czy kawiarnie. I chociaż Bruneck kojarzone jest głównie ze sportami zimowymi, latem przyciąga licznych turystów i miłośników górskich wypraw.

Celem naszej wyprawy będzie przepięknie położona miejscowość Toblach, czyli Dobbiaco, znajdująca się nad jeziorem Toblacher See. Niesamowita panorama jeziora działa na turystów jak magnes. Krystalicznie czysta woda oraz majestatyczne szczyty gór sprawiają, że to bez dwóch zdań, jedno z piękniejszych miejsc, jakie dzisiaj odwiedzimy. Dzień zakończymy na degustacji lokalnych serów w lokalnej serowni.

Wariant trasy
w kilometrach
30Łatwa
61Średnia
123Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.