Transgraniczny szlak rowerowy via Claudia Augusta

Po śniadaniu udamy się busem w kierunku znanego już nam Bolzano, skąd rozpoczniemy rowerową podróż. Najbardziej wytrwałe osoby mogą pokonać odcinek z hotelu do Bolzano rowerem. Pierwszy etap naszej wyprawy będzie przebiegał po jednej z najsłynniejszych tras rowerowych we Włoszech, mowa o szlaku via Claudia Augusta. Droga liczy blisko 2000 lat i została stworzona przez Cesarza Klaudiusza jako szlak handlowy oraz wojskowy. Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych tras rowerowych w Europie.

Naszym pierwszym przystankiem na trasie będzie miasto Merano. Jest to niewielkie miasteczko, ale za to bardzo urokliwe i tętniące życiem. Jest również znanym i cenionym uzdrowiskiem o czym świadczy nowoczesny kompleks wellness Meran Therme. W mieście znajdziemy mnóstwo śladów historii jak chociażby magiczna starówka, z budowlami pochodzącymi jeszcze z czasów średniowiecza. W odległości zaledwie kilku kilometrów od starówki rozciągają się zajmujące blisko 12 hektarów ogrody zamku Trauttmansdorff, które są niebywałą atrakcją turystyczną.

Po odpoczynku ruszymy na zachód w kierunku miejscowości Silandro. Znajdujące się na naszej trasie wioski słyną z produkcji białego złota, czyli marmuru. W Silandro możemy znaleźć najwyższy kościół Tyrolu Południowego. Tutaj kończy się nasza dzisiejsza rowerowa podróż. Jeśli wystarczy nam czasu, udamy się jeszcze busem w najbardziej charakterystyczny punkt całego region, nad Jezioro Resia, na którym znajduje się słynna zatopiona wieża kościelna. Sztuczny zbiornik wodny został utworzony w połowie XX wieku, a poprzez spiętrzenie wody w zbiorniku zalane zostały pobliskie wioski. Ze wszystkich budynków ocalała jedynie kościelna wieża. Po krótkim odpoczynku udamy się w drogę powrotną busem do hotelu.

Wariant trasy
w kilometrach
36Łatwa
73Średnia
140Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.