Bolzano - Ötzi - Człowiek Lodu, wizyta w browarze

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy od przyjemnej i łatwej trasy – będziemy jechać głównie „z górki”. Po śniadaniu wyruszymy z hotelu w kierunku miasta Bolzano. W trakcie jazdy mijać będziemy spokojne okolice i gościnne miasteczka na trasie Brixen - Bolzano.

Na początek przekroczymy rzekę Rienz i przejedziemy wąskimi uliczkami miejscowości Mühlbach (Rio di Pusteria), kierując się do miasta Brixen (Bressanone). Po drodze zobaczymy okazałą twierdzę Franzensfeste (Fortezza). Mijany krajobraz zacznie się zmieniać - w okolicy miejscowości Vahrn (Varna), określanej „bramą na południe” wkroczymy w raj sadów i winorośli.

Kolejny punkt na trasie, Brixen, to miasto z bogatą historią - siedziba biskupstwa, centrum religijne i handlowe regionu. Harmonijnie przeplata się w nim architektura barokowa i współczesna. Warta obejrzenia jest najważniejsza w Tyrolu Południowym katedra, z zabytkowym ołtarzem, freskami i rzeźbami.

Ostatnim ważnym miejscem przed Bolzano będzie miasteczko Klausen (Chiusa). Gdy w 1494 r. zawitał do niego słynny niemiecki malarz Albrecht Dürer, stało się ono mekką artystów i poetów. Wąskie uliczki, kolorowe fasady i górujący na skale gotycki klasztor to widok uroczy i inspirujący.

Punkt kulminacyjny wyprawy to Bolzano (Bozen) – stolica Tyrolu Południowego. Korzenie miasta sięgają średniowiecza, dużo jest więc tutaj pięknych zabytków jak starówka i podcienia przy Via dei Portici, ale też współczesnej zabudowy, bo miasto cały czas się rozwija. Wśród atrakcji jakie proponujemy jest spotkanie z Człowiekiem Lodu „Ötzi”, wyjazd gondolą do Oberbozen i degustacja piwa w Browarze Batzen Bräu.

Wariant trasy
w kilometrach
45Łatwa
66Średnia
133Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.