Przełęcz Brennero - Innsbruck

Dzisiejszego dnia udamy się do sąsiadującej z Włochami Austrii. Naszą podróż rozpoczniemy od jazdy w kierunku przełęczy Brennero po słynnej drodze, która od stuleci łączy Monachium z Wenecją. Początkowa część trasy wyznaczona jest  po ścieżce rowerowej biegnącej wzdłuż rzeki Eisack.

Naszym pierwszym dłuższym przystankiem będzie miejscowość Sterzing, leżąca tuż pod przełęczą Brennero. Miasteczko oddaje w pełni klimat Południowego Tyrolu, urokliwe uliczki i kamienice to cechy charakterystyczne dla tego regionu. Po krótkim odpoczynku udamy się w kierunku Innsbrucka pokonując przełęcz Brennero na rowerze. Ze Sterzing czeka nas blisko 20 km podjazd o różnicy wysokości ponad 400 metrów. Trudy trasy bez wątpienia zrekompensują towarzyszące nam widoki.

Po dotarciu do Brennero zakończymy naszą dzisiejszą podróż rowererem i udamy się busem do Innsbrucka. Niestrudzonym proponujemy pokonanie całej trasy na rowerach. Naszym dzisiejszym celem jest stolica Tyrolu - Innsbruck. Miasto słynie głównie ze sportów zimowych, było również organizatorem Igrzysk Olimpijskich w 1976 roku. W mieście znajdziemy również wieżę miejską, ulicę Marii Teresy z łukiem triumfalnym, "złoty dach" oraz zamek Hofburg. Po zwiedzaniu udamy się busem w drogę powrotną do hotelu.

Wariant trasy
w kilometrach
34Łatwa
55Średnia
97Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.