Via Claudia Augusta: Trento, degustacja lokalnego wina

Punktem startowym naszej dzisiejszej podróży będzie Bolzano, skąd rozpoczniemy jazdę. Najbardziej spragnionym rowerzystom proponujemy pokonanie odcinka do Bolzano rowerami. Dzisiejsza trasa jest bez wątpienia najłatwiejsza i najbardziej sprzyja relaksowi. Będziemy się poruszali po praktycznie całkowicie płaskim terenie z niewielkimi podjazdami. Nasza trasa będzie prowadziła słynną transalpejską drogą via Claudia Augusta. Z każdej strony będą nam towarzyszyły piękne, górskie widoki.

Po drodze będziemy mijali liczne malownicze miasteczka i winnice, z których słynie ten region. Trentino nie bez przyczyny uznawane jest za jeden z najlepszych regionów winiarskich w Europie. Panujący tutaj specyficzny klimat, żyzna gleba oraz ukształtowanie terenu sprzyjają produkcji wina od wieków. Obecnie w Trentino znajdziemy trzy endemiczne gatunki winorośli oraz całą masę innych szczepów, które rosną w tym regionie. Doskonałą okazją do sprawdzenia na własnym podniebieniu regionalnych wyrobów będzie wizyta w winiarni wraz z degustacją. Po degustacji udamy się w dalszą podróż do Trento, które jest celem naszej dzisiejszej podróży.

Trydent to nie tylko winiarska stolica Włoch, ale również kopalnia historii i zabytków. Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą jeszcze z czasów starożytnych, kiedy to władzę nad miastem przejęli Rzymianie. Do najważniejszych zabytków miasta można zaliczyć chociażby Zamek Buonconsiglio, który był dawną siedzibą biskupów, Piazza del Duomo oraz Katedrę św. Wergiliusza. Trydent był również wielokrotnie uznawany przez włoskie media za najlepsze miasto do życia we Włoszech. Pod odpoczynku i zwiedzaniu udamy się w drogę powrotną do hotelu busem.

Wariant trasy
w kilometrach
41Łatwa
69Średnia
135,5Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.