Chyrowa + Dukla + Cergowa

Dzisiaj przed nami intensywny dzień - zaraz po śniadaniu ruszymy w kierunku Magurskiego Parku Krajobrazowego do Krempnej. Po drodze czekać nas będzie jeden dłuższy podjazd, a następnie długi zjazd aż do samej Krempnej.

Następnie jadąc przez Polany dotrzemy do leżącej w dolinie rzeki Iwielki Chyrowej gdzie znajduje się znana stacja narciarska Chyrowa-Ski. Podążając dalej na północ dotrzemy do największego wodospadu w Beskidzie Niskim w Iwli będocego uznanym za pomnik przyrody nieożywionej.

Kolejnym przystankiem na naszej trasie będzie Dukla związana z związane są z życiem i działalnością św. Jana z Dukli, którego figurę można zobaczyć w pobliżu kościoła i klasztoru oo. Bernardynów. Miasto leży u podnóża Cergowej, gdzie znajduje się będąca dużą atrakcją turystyczną Wieża widokowa o wysokość 21,72 m. Przy Cergowej znajduje się również tzw. Złota Studzienka będąca miejscem kultu św. Jana z Dukli

Wariant trasy
w kilometrach
50Średnia
100Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.