Radocyna + Magurski Park Narodowy + Wapienne

.

Dzisiejszego dnia ruszymy w kierunku północnym, a naszym celem będą Gorlice. Pierwszy odcinek trasy będzie wiódł szutrowymi drogami podążając wzdłuż trasy Winnego Szlaku Rowerowego. Po drodze miniemy kultową Chatkę w Nieznajowej - chatkę studencką, położoną na terenie nieistniejącej wsi Nieznajowa w dolinie Wisłoki.

Podążając dalej Winnym Szlakiem rowerowym dotrzemy do bacówki PTTK w Bartnem - schroniska turystycznego, położonego nad wsią Bartne w paśmie Magury Wątkowskiej, na stokach Mareszki 801 m n.p.m. Stąd po krótkim odpoczynku ruszymy w dalszą drogę mijając po drodze Bartne i Bodaki.

Kolejnym przystankiem na naszej trasie będzie leżące w otulinie Magurskiego Parku Narodowego uzdrowisko Wapienne będące jednym z najmniejszych uzdrowisk w Polsce. Stąd już dzieli nas tylko krok od Gorlic gdzie udamy się na zwiedzanie skansenu Przemysłu Naftowego „Magdalena”. W skansenie zgromadzone są pamiątki związane z wydobyciem ropy naftowej w Gorlickim Zagłębiu Przemysłu Naftowego.

Do hotelu wrócimy busem. Chętni mogą udać się rowerami na południe Winnym Szlakiem Rowerowym. 

Wariant trasy
w kilometrach
50Średnia
98Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.