Najbardziej popularny model kampera produkcji francuskiej marki Chausson

Kamper Chausson 720 - półintegra do 5 osób


Sprawdź szczegóły wycieczki
  1. Program
  2. Dni rowerowe
  3. Zakwaterowanie
  4. Atrakcje
  5. Terminy
    i ceny

Program wyjazdu

Chausson 720 Titanium

W przypadku wyboru wakacji kamperem nie ma konieczności szczegółowego i dokładnego planowania programu wyjazdu, jednak zawsze warto być przygotowanym. Jeżeli planujemy zwiedzić np. Europę warto mieć kilka sprawdzonych kempingów na których warto stanąć. Podobnie jest w sytuacji gdy chcemy odkryć z bliska jakiś konkretny kraj – na pewno pomoże nam wstępna lista miast, zabytków i atrakcji które koniecznie trzeba zobaczyć. Jeżeli z kolei planujemy dłuższy pobyt na konkretnym kempingu – warto dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsca, gdyż w okresie wakacyjnym może okazać się ze wszystkie miejsca na naszym wymarzonym kempingu są już zajęte.

Poniżej lista krajów, które warto przejechać kamperem – i to nie tylko dlatego, że mają doskonałą bazę kempingowa.

Salon XL

Salon XL

Chausson 720 Titanium to samochód kempingowy w którym naprawdę można poczuć przestrzeń - a wszystko za sprawą bardzo dużego salonu XL z układem siedzeń twarzą w twarz. Możesz być pewien, że wszystkie imprezy na kempingu będą się kończyły właśnie u Ciebie!

TV

TV

Podczas podróży kamperem zwykle maksymalnie korzystamy z różnorodnych atrakcji na zewnątrz jednak czasem zdarza się, że z powodu gorszej pogody postanawiamy spędzić dzień lub wieczór w zaciszu swojego kampera. Świetną opcją na taki czas są wtedy różnego rodzaju gry planszowe, książki, czy też dobry film. W nowoczesnych kamperach TV nie jest już bowiem uciążliwą przeszkodą na małej powierzchni, ale standardem, który nie zajmuje zbyt dużo przestrzeni.

Kuchnia

Kuchnia

Chausson 720 Titanium wyposażony jest w praktyczną i wygodną kuchnię. Znajdziesz w niej nie tylko kuchenkę gazową z trzema palnikami, ale także lodówkę z zamrażalnikiem o łącznej pojemności 134l, które działają w systemie AES. Kuchnia jest w pełni wyposażona - nie musisz się martwić o naczynia czy sztućce. Na obiad można też przyrządzić smakołyki na gazowym grillu, który jest na wyposażeniu kampera.

Łazienka

Łazienka

Łazienka w kamperze Chausson 720 Titanium to wygodne pomieszczenie wykończone drewnem i białymi panelami z obrotowym wc chemicznym (z elektryczną spłuczką), kabiną prysznicową z zamykanymi drzwiczkami i umywalką. Toaleta chemiczna wymaga korzystanie ze specjalnych płynów / tabletek oraz specjalnego papieru toaletowego, które są na wyposażeniu kampera.

Klimatyzacja

Klimatyzacja

Zbyt wysoka temperatura w kamperze może skutecznie obniżyć komfort wakacyjnego wypoczynku – kamper Chausson 720 Titanium jest więc wyposażony w klimatyzację postojową, która działa niezależnie od silnika pojazdu i zapewni optymalne warunki do wypoczynku także na postoju.

System Smart Lounge

System Smart Lounge

System Smart Lounge zapewnia komfort zarówno w dzień jak i w nocy. W ciagu dnia za jego pomocą możemy regulować elektrycznie stół natomiast na noc automatycznie opuszczamy podwójne lóżka w części salonowej oraz pojedyncze łózko w tylnej części kampera. System Smart Lounge pozwala ponadto zamienić wygodne sofy w komfortowe siedzenia do jazdy, których dużym atutem są regulowane oparcia.

Moskitiery i rolety

Moskitiery i rolety

Słońce na urlopie jest oczywiście bardzo pożądane, ale zbyt dużo promieni słonecznych wpadających do kampera powoduje że jego niewielka przestrzeń szybko się nagrzewa. Warto wtedy skorzystać z wbudowanych rolet i zasłonić się nie tylko przed ciekawskimi spojrzeniami, ale również przed słonecznym zatem. Wszystkie okna Chausson 720 Titanium wyposażone są zarówno w rolety jak i moskitiery - dzięki temu na wymarzonym urlopie nie są nam straszne ani słońce ani owady i komary.

Markiza z oświetleniem

Markiza z oświetleniem

Trudno wyobrazić sobie pobyt na kempingu kamperem, który nie jest wyposażony w markizę. Markiza to dodatek, który jest niezbędny w ciągu dnia, gdy życie na kempingu toczy się tak naprawdę poza samochodem kempingowym. W upalny dzień chroni nas bowiem od słońca a wieczorem, dzięki oświetleniu pozwala dłużej cieszyć się ciepłymi, letnimi wieczorami.

Przestronny garaż

Przestronny garaż

Bagażniki w kamperach często zwane są garażem ze względu na swoją bardzo dużą pojemność. Bez problemu mieści się tam cale dodatkowe wyposażenie techniczne kampera, stolik turystyczny wraz z krzesłami a także wiele innych rzeczy, które chcemy zabrać ze sobą.

Ford Transit

Ford Transit

Chausson 720 Titanium został zabudowany na podwoziu Forda Transita 170KM. Znajdziemy w nim 4 lusterka elektryczne, poduszki powietrzne, klimatyzację szoferki, tempomat, 6-biegową automatyczna skrzynię biegów, zamek centralny do kabiny kierowcy z pilotem.

Wymiary kampera: 7,20 / 2,35 / 3,20

W zbiornikach wody możemy przewieźć: 90 l wody czystej oraz 100 l wody szarej.

DMC 3500kg, masa własna 3005kg

Kamera cofania

Kamera cofania

Manewrowanie kamperem, a tym bardziej samochodem z przyczepą kempingową na ciasnym parkingu może być prawdziwym wyzwaniem, dlatego niezbędnym wyposażeniem kampera jest kamera cofania która jest dużą pomocą nawet dla doświadczonych kierowców. System kamer to bowiem dodatkowa para oczu, która jest szczególnie przydatna podczas jazdy w ciasnych miejscach oraz podczas parkowania. Duże gabaryty, ograniczona widoczność, oraz brak lusterka wstecznego w kamperze, utrudniają bowiem precyzyjne manewrowanie. 

Bagażnik na rowery

Bagażnik na rowery

Bardzo często wybierając się kamperem na wakacje zabieramy ze sobą rowery. Dzięki temu można spędzić czas aktywnie oraz zwiedzając pobliskie atrakcje bez konieczności ruszania kampera. W przypadku kampera Chausson 720 Titanium rowery można również zamontować na specjalnym rowerowym bagażniku marki Fiamma umieszczonym na tylnej ścianie kampera.

Panel fotowoltaiczny

Panel fotowoltaiczny

Dłuższy postój kamperem z dala od źródeł energii elektrycznej nie byłby tak komfortowy gdyby kamper nie posiadał paneli fotowoltaicznych. Kamper Chausson 720 Titanium został więc dodatkowo wyposażony w panele fotowoltaiczne o mocy 13W. Dzięki niezależnemu źródłu energii, w pełnej zgodzie z naturą możemy żyć i pracować gdziekolwiek świeci słońce. Instalacja solarna o mocy 130W bez problemu wystarczy na codzienne funkcjonowanie w kamperze a dzięki przetwornicy dodatkowo będzie można korzystać również z urządzenia 230V, np. laptopa.

Przetwornica 400 W / 800 W

Przetwornica 400 W / 800 W

Przetwornica napięcia umożliwia zmianę napięcia stałego 12V, które zgromadzone jest w akumulatorze hotelowym na napięcie 230V czyli jakie posiadamy w gniazdku elektrycznym. Dzięki  przetwornicy 400 W / 800 W możemy skorzystać np. z laptopa -  także wtedy gdy nie jesteśmy podpięci do stałego prądu na kempingu.

Obrotowy fotel kierowcy i pasażera

Obrotowy fotel kierowcy i pasażera

Fotele obrotowe w kamperze pozwalają lepiej wykorzystać wnętrze pojazdu. Korzystanie z kamperów jest znacznie wygodniejsze, gdy fotel kierowcy i pasażera można obrócić o 180°. 

Stolik i krzesła turystyczne

Stolik i krzesła turystyczne

Dzięki wygodnym krzesłom i rozkładanemu stolikowi bez żadnego problemu można pozwolić sobie na długie i wygodne biesiadowanie przy kamperze. Wspólnego grillowanie, wieczór przy planszówkach czy tez pogaduchy w blasku księżyca zdecydowanie są przyjemniejsze na komfortowych meblach turystycznych, których dodatkowym atutem będzie mała waga i łatwe składanie.

Nawigacja

Nawigacja

Nawigacja do kampera to urządzenie, które zdecydowania ułatwia podróżowanie i sprawia, że jest ono bardziej bezpieczne. Specjalna nawigacja do kamperów uwzględni bowiem trasy, po których może jeździć kamper, znajdzie najlepszą drogę z pominięciem miejsc z ograniczeniami wagowymi i z pominięciem ciasnych uliczek. Poprowadzi zaś po drodze dostosowanej do profilu pojazdu z uwzględnieniem jego długości, wysokości i masy.

Wyrusz w podróż kamperem i zobacz z bliska, jak wygląda świat

Ten kto żyje widzi dużo, ten kto podróżuje widzi więcej

Terminy i ceny
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.