Grandvalira

Grandvalira to tereny narciarskie położone w północno-wschodniej części Andory. Region ten, jeszcze nie do końca odkryty przez europejskich narciarzy, zdobywa uznanie coraz szerszej grupy entuzjastów sportów zimowych. Jest to zasługa różnorodnej oferty ośrodka, w tym tras do freeride'u oraz tras z homologacją FIS'u. Najpopularniejszą stacją w ośrodku Grandvalira jest Soldeu. Poprowadzono tu najwięcej tras zjazdowych, a sama miejscowość urzeka typową, kamienną architekturą i szeroką ofertą apres-ski. Będąc w Soldeu warto spróbować swoich sił na czarnym zjeździe FIS – Avent, prowadzącym wprost do miasteczka.

Godną polecenia jest również otoczona malowniczymi trasami stacja Grau Roig. Atrakcją ośrodka jest Pic Blanc – najwyższy, dostępny na nartach punkt Grandvaliry. Z Grau Roig można poszusować czerwonym zjazdem do bezcłowej strefy Pas de la Casa, gdzie poza znakomitymi trasami narciarskimi czekają liczne sklepy i butiki, które zapraszają na zakupy.

Trasy w km

112Łatwe 54Średnie 44Trudne

Wyciągi

x 4

x 28

x 32
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.