Mürren - Schilthorn

Tereny narciarskie u podnóża góry Schilthorn to najwyżej położony ośrodek narciarski w Berneńskim Oberlandzie, który oferuje świetne warunki aż do wiosny. Dla narciarzy i snowboardzistów przygotowano tu ponad 50 km doskonałych tras zjazdowych. Na szczególną uwagę zasługuje trasa słynnych amatorskich zawodów Interno, która prowadzi z Schilthorn do Lauterbrunnen. Rekordziści pokonują ten niemal 16-kilometrowy zjazd w czasie poniżej 15 minut.

Ciekawe atrakcje dla snowboardzistów przygotował Funpark "Im Rad" - mogą tu oni doskonalić triki na licznych railsach i kickersach. Ośrodek słynie również z bogatej oferty gastronomicznej - w tutejszych restauracjach można skosztować regionalnej kuchni podziwiając przy tym niesamowitą panoramę wysokich Alp. Do najbardziej znanych atrakcji ośrodka należy niewątpliwie słynna obrotowa restauracja "Piz Gloria" ( na szczycie Schilthorn 2.971 m n.p.m.) z bajeczną panoramą 360° na słynną trójcę szczytów Eiger, Mönch i Jungfrau. 

Trasy w km

19Łatwe 23Średnie 9Trudne

Wyciągi

x 4

x 7

x 2
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.