Portes du Soleil

Portes du Soleil, czyli Wrota Słońca, to pierwszy na świecie międzynarodowy ośrodek narciarski połączony jednym skipassem. W skład Portes du Soleil wchodzi 12 mniejszych miejscowości leżących zarówno we Francji jak i po stronie szwajcarskiej. Ośrodek oferuje blisko 600 km tras narciarskich co sprawia, że jest on jednym z największych zimowych kurortów na świecie. Cały region został połączony blisko 200 wyciągami, dzięki czemu Portes du Soleil uchodzi za jeden z mniej zatłoczonych ośrodków narciarskich.

Początkujący narciarze powinni odwiedzić stację La Chapelle d’Abondance, natomiast wymagające osoby mogą spróbować swoich sił na czarnej trasie Mur de Chavanett. Na terenie ośrodka znajdziemy również blisko 100 restauracji, w których podawane są zarówno francuskie jak i szwajcarskie specjały. Portes du Soleil oferuje również coś dla wielbicieli muzyki. Co roku, w marcu, odbywa się tutaj festiwal Rock the Pistes, w którym biorą udział największe gwiazdy muzyki Rock z całego świata.

Trasy w km

330Łatwe 250Średnie 70Trudne

Wyciągi

x 14

x 80

x 103
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.