Sestriere

Położona pomiędzy dwoma Dolinami - Val Chisone i Doliną Susy miejscowość Sestriere, jest jednym z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych ośrodków "Drogi Mlecznej". Miasto, położone na wysokości 2035 m n.p.m., było główną siedzibą Zimowych Igrzysk Olimpijskich Turyn 2006. Dodatkowo Sestriere jest jedną z najlepiej wyposażonych stacji narciarskich we włoskich Alpach. Oferta ośrodka to ponad 80 kilometrów doskonale przygotowanych tras o różnym stopniu trudności, na których można poczuć prawdziwie olimpijską atmosferę.

Na bardziej wymagających narciarzy czekają tutaj trasy zjazdowe ze szczytu Mont Sises, na których są rozgrywane zawody w ramach mistrzostw w narciarstwie alpejskim. Stok Sises uchodzi za jedną z najtrudniejszych technicznie tras zjazdowych na świecie. Średnio zaawansowani narciarze mogą spróbować swoich sił na stokach położnych na zboczach Monte Motta, w tym na słynnej olimpijskiej trasie zjazdowej. Sestriere połączone jest szybką kolejką linową z miejscowości Pragelato, która jest symbolem całego regionu.

Trasy w km

40Łatwe 24Średnie 20Trudne

Wyciągi

x 2

x 7

x 6
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.