Durres + Degustacja brandy

Rano wyruszymy busem w kierunku znanego nam już miasteczka Lezha, z którego chętni mogą rozpocząć swoją rowerową podróż. Naszym głównym punktem startowym będą okolice miasta Fushë-Kruja, skąd udamy się na południe w kierunku wybrzeża Adriatyku. Na początku trasy czeka nas stromy, ale niezbyt długi podjazd. Po jego pokonaniu rozpoczniemy jazdę po płaskowyżu z pięknym widokiem na wybrzeże Albanii. Pozostała część trasy będzie prowadziła głównie po asfalcie, po płaskim terenie z nielicznymi podjazdami. Praktycznie brak ruchu samochodowego sprzyjał będzie podziwianiu albańskiej przyrody. Dopiero pod koniec trasy, przy wjeździe do miasta Durrës, ruch się znacząco zwiększy.

Celem naszej wyprawy będzie nadmorski kurort Durrës. Leżące nad Adriatykiem miasto jest drugim co do wielkości miastem w Albanii. Znajdziemy tutaj przede wszystkim długie piaszczyste plaże ciągnące się na wschód od centrum miasta oraz liczne hotele, bary i restauracje. Plaże Durrës przyciągają co roku mnóstwo turystów, głównie z Macedonii, Włoch, ale również z Polski. Po kąpieli w morzu można udać się do centrum aby zagłębić się w historię miasta, która sięga jeszcze czasów starożytnych. Na uwagę zasługują przede wszystkim rzymski amfiteatr z II wieku, który mógł pomieścić blisko 15 tysięcy osób i jest największym tego typu obiektem na Bałkanach. W mieście znajdują się również rzymskie termy, zabytkowa wieża wenecka oraz zamek Zoga, dawnego króla Albanii.

Po zwiedzaniu i odpoczynku na plaży udamy się do destylarni Brandy. Podczas wizyty będziemy mogli poznać tajniki tworzenia tego trunku i zapoznać się z każdym etapem jego produkcji, od zbiorów, poprzez leżakowanie, aż do spożycia. Na końcu wizyty będziemy mieli okazję do spróbowania produkowanych w Albanii Brandy oraz zakupienia zapasu na drogę powrotną do Polski. Po degustacji udamy się busem do hotelu.

Wariant trasy
w kilometrach
24Łatwa
52Średnia
72Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.