Shëngjin + Rezerwat przyrody Kunë-Vain-Tale

Po śniadaniu wskoczymy na rowery i udamy się na południe w kierunku Morza Adriatyckiego. Nasza trasa będzie wiodła bocznymi drogami asfaltowymi o niewielkim natężeniu ruchu. Do pokonania mamy dzisiaj nieco ponad 55 kilometrów, głównie po płaskim terenie. Pod koniec trasy czekają nas niewielkie przewyższenia i podjazdy. Dzięki temu trasa będzie sprzyjała relaksowi i pozwoli nam zagłębić się w codzienne życie mieszkańców albańskiej prowincji.

Nim dotrzemy nad morze czeka nas podróż przez małe wioski i miasteczka, położone z dala od głównych turystycznych szlaków. Życie tutaj toczy się powoli i biednie, co widać w otaczającym nas krajobrazie. Nie znajdziemy tutaj wystawnych domów, wielkich zabytków czy pięciogwiazdkowych hoteli, ale możemy zaobserwować jak na co dzień żyją tutaj ludzie i poczuć niezwykłą gościnność mieszkańców Albanii. Pod koniec naszej podróży zbliżymy się do miasta Lezha, ale tym razem je ominiemy i odbijemy w kierunku wybrzeża.

Końcowy etap naszej podróży to jazda wzdłuż wybrzeża Morza Adriatyckiego. Najpierw udamy się w kierunku Rezerwatu przyrody Kune-Vain-Tale. Rezerwat został utworzony w 2010 roku. Znajdziemy tu szereg wysp oraz lasów. Jest to bardzo bogaty ekosystem. Na terenie parku żyje blisko 300 gatunków roślin, 200 gatunków ptaków oraz 60 gatunków ryb. Po odpoczynku udamy się na zachód w kierunku miasta portowego Shëngjin oraz otaczających go piaszczystych i rozległych plaż. Po odpoczynku i kąpieli w morzu udamy się busem do hotelu. Chętni mogą wrócić do hotelu rowerami.

Wariant trasy
w kilometrach
35Łatwa
56Średnia
105Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.