Enns + Mitterkirchen - celtycka wioska + Grein

Dzisiejszy dzień będzie się nieco różnił od poprzednich, wjedziemy bowiem nieco w głąb lądu, oddalając się od brzegu Dunaju. Po opuszczeniu Linz udamy się wyznaczoną ścieżką rowerową po północnym brzegu rzeki w kierunku miejscowości Abwiden. Dalej nasza trasa będzie prowadziła na południowy brzeg, do najstarszego miasta w Austrii, Enns. Warto tutaj na chwilę odpocząć od rowerów i udać się na zwiedzanie. Liczne zabytki jakie znajdują się w mieście od lat przyciągają rzesze turystów.

Po krótkim postoju w Enns kierujemy się ścieżką rowerową do miejscowości Wallsee, wracając tym samym nad brzeg Dunaju. Od tego momentu trasa przebiega niemal w całości wzdłuż rzeki. Na naszej drodze odwiedzimy niespotykane miejsce - replikę celtyckiej wioski w miejscowości Mitterkichen. Stworzona pod koniec XX wieku osada, przedstawia warunki w jakich żyli mieszkańcy tego regionu blisko 2700 lat temu. Imponujący skansen jest symbolem tego miasta i stanowi obowiązkowy punkt odwiedzin dla każdego turysty.

Ostatnim punktem dzisiejszego dnia będą okolice miasteczka Grein, które znajduje się na północnym brzegu Dunaju. Do miasta można dotrzeć rowerem lub skorzystać z licznych promów kursujących po rzece w okresie od maja do września. Po dotarciu do miasta warto udać się na zwiedzanie jego licznych zabytków. Charakterystycznym jego punktem jest górujący nad Grein, ciągle zamieszkany zamek Greinburg. Miejscem wartym odwiedzenia jest również najstarszy teatr w Austrii znajdujący się w mieście.

Wariant trasy
w kilometrach
60Średnia
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.