Dolina Wachau - Krems - okolice Traismauer

Kolejny dzień rowerowej przygody prowadzić będzie zdecydowanie krótszą trasą, dzięki czemu będziemy mogli w pełni poznać odwiedzany region. Jednym z najciekawszych punktów dzisiejszego dnia będzie miasteczko Krems, które uznawane jest za jedno z najpiękniejszych miast w Austrii i nie bez powodu zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Główną atrakcją Krems są wspaniałe architektoniczne zabytki pochodzące jeszcze z czasów średniowiecza. Miasto tętni życiem także dzięki licznym winnicom znajdującym się na pobliskich wzgórzach. Można tutaj spróbować doskonałego, lokalnego wina.

Opuszczając piękną Dolinę Wachau kierujemy się z Krems w stronę miejscowości Traismauer. Poruszamy się wytyczonymi ścieżkami rowerowymi, prowadzącymi wzdłuż Dunaju. Po wyjechaniu z Krems przejeżdżamy na południowy brzeg rzeki, aby po dotarciu do Traismauer poświęcić chwilę na odpoczynek i podziwianie okolicznych widoków.

Na koniec dzisiejszego rowerowego dnia zatrzymamy się w mieście Tulln, które da nam przedsmak tego, co szykuje dla nas miasto Mozarta. W Tulln bezsprzecznie czuć wiedeński klimat, liczne zabytki pochodzące jeszcze z czasów Cesarstwa Rzymskiego i kawiarnie znajdujące się nad brzegiem Dunaju sprawiają, że czujemy się tutaj jak na przedmieściach Wiednia.

Wariant trasy
w kilometrach
70Średnia
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.