Passau + Haus am Strom + klasztor Trapistów

Dzisiejszego dnia rozpoczniemy ekscytującą rowerową przygodę prowadzącą Doliną Dunaju, od niemieckiego Passau aż do Wiednia. Rowerowa trasa prowadzi zarówno po północnym jak i południowym brzegu rzeki. Po obu stronach znajdują się doskonale przygotowane ścieżki rowerowe, przystosowane zarówno dla wprawionych rowerzystów jak i dla rodzin z dziećmi. Początkowe kilometry pokonujemy na północnym brzegu Dunaju. Prosta, utwardzona droga, z dala od ulicznego zgiełku sprzyja relaksowi i podziwianiu okolicznego krajobrazu.

Ścieżka rowerowa prowadzi nas dalej przez miasteczka Pyrawang i Kasten, aż do elektrowni wodnej "Jochenstein", w której znajduje się jedyne w swoim rodzaju muzeum "Haus am Strom". Można tu zobaczyć na własne oczy jaka potężna siła drzemie w niesamowitej rzece jaką jest Dunaj. Podróż jedyną na świecie windą zasilaną tylko i wyłącznie siłą wody sprawia, że na własnej skórze można poczuć moc tego żywiołu.

Z elektrowni wodnej udamy się do miejscowości Engelhartszell, w której znajduje się jedyny w Austrii klasztor Trapistów. Zakonnicy żyją w izolacji od świata zewnętrznego, czas spędzają na głębokiej modlitwie oraz pracy fizycznej. Słyną również z produkcji znakomitych likierów i serów, które kojarzone są bardziej z życiem doczesnym i uciechami dla ciała, niż dla ducha. Ponadto zakonnicy są znakomitymi browarnikami i produkują jedne z najlepszych piw na świecie. Po wizycie w klasztorze udamy się bezpośrednio w stronę hotelu.

Wariant trasy
w kilometrach
41Łatwa
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.