Schlögener Schlinge + Linz + Ars Electronica Center

Kolejny rowerowy dzień upłynie nam pod znakiem podziwiania imponujących krajobrazów tego odcinka Dunaju. Trasa będzie przebiegała zarówno po północnym jak i po południowym brzegu rzeki. Duża część drogi wiedzie przez lasy i łąki, co sprzyja wypoczynkowi. Po drodze mijamy elektrownię w miejscowości Ottensheim oraz zakon Cystersów w miejscowości Wilhering, który nie bez powodu nazywany jest najpiękniejszym kościołem w stylu rokoko. Po krótkim zwiedzaniu ruszamy dalej w dół rzeki.

Podążając dalej ścieżką rowerową dotrzemy do miejsca, w którym Dunaj zakręca niemal o 180 stopni, tworząc przy tym niesamowitą atrakcję przyrodniczą. Ten malowniczy fragment rzeki powstał w miejscu gdzie rzeka napotkała na twardy materiał skalny, przez co zmuszona została do zmiany biegu swego koryta. Dzięki temu możemy obecnie podziwiać niezwykły i jedyny w swoim rodzaju krajobraz. Aby w pełni doświadczyć piękna tego miejsca, warto porzucić na jakiś czas rower i wspiąć się na jeden z punktów widokowych otaczających Schlögener Schlinge, który umieszczony został na liście "Cudów przyrody Austrii".

Po przejechaniu kolejnego odcinka docieramy do celu naszej dzisiejszej wyprawy - miasteczka Linz. Leżące nad Dunajem miasto, zostało w 2009 roku wybrane Europejską Stolicą Kultury. Znajduje się tutaj wiele nowoczesnych budynków, które w połączeniu z licznymi zabytkami tworzą wspaniałą mieszankę tradycji i współczesności. Będąc w Linz na pewno warto odwiedzić muzeum przyszłości czyli Ars Electronica Center. Wszyscy miłośnicy słodkości powinni spróbować najsłynniejszego tortu na świecie, Linzer torte. Każda z tutejszych kawiarni i cukierni serwuje ten przysmak.

Wariant trasy
w kilometrach
56Średnia
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.