Biograd na Moru + Wyspa Pašman

Rano wyruszymy z hotelu rowerami do miasta Biograd na Moru. Tym razem jednak nie spędzimy tutaj zbyt wiele czasu. Udamy się bowiem od razu do portu, aby promem przedostać się na drugą stronę kanału, na pobliską wyspę Pašman. Sam rejs trwa około 20 minut. Po dotarciu do miasteczka Tkon wsiądziemy na rowery i ruszymy na zachód wzdłuż wybrzeża na zwiedzanie wyspy z poziomu dwóch kółek. Nasza trasa będzie prowadziła na zmianę główną drogą wyspy, a także bocznymi, lokalnymi drogami. Jednakże ze względu na niewielki ruch samochodowy będziemy mogli w pełni podziwiać otaczające nas krajobrazy.

Sama wyspa jest niezwykłym miejscem. Ze względu na swoje unikatowe położenie w Zatoce Zadarskiej, Pašman jest nieustannie obmywane przez morskie prądy, dzięki czemu tutejsze wody uznawane są za jedne z najbardziej krystalicznych w całym basenie Adriatyku. Przejrzysta woda i liczne plaże, zarówno kamieniste jak i piaszczyste przyciągają turystów spragnionych wypoczynku nad chorwackim wybrzeżem. Nasza trasa będzie prowadziła od miasteczka Tkon w okolice miasteczka Preko i będzie liczyła około 60 kilometrów w obie strony.

Jedynie północna część wyspy jest zamieszkana, a wszystkie osady są niewielkie i mają typowy śródziemnomorski charakter. Natomiast południowa część Pašman jest porośnięta bujną roślinnością, licznymi lasami, winnicami oraz gajami oliwnymi. Jest to idealne miejsce dla wszystkich miłośników dzikiej przyrody i dla wszystkich szukających odpoczynku od zgiełku wielkich miast. Po zwiedzaniu wyspy udamy się w drogę powrotną promem do miasta Biograd na Moru i do hotelu.

Wariant trasy
w kilometrach
34Łatwa
63Średnia
63Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.