Pirovac + Vodice + Šibenik

Po śniadaniu wyruszymy rowerami z hotelu na podbój Dalmacji Środkowej. Nasza trasa będzie wiodła głównie bocznymi drogami, z niewielkim ruchem samochodowym. Początek trasy będzie prowadził wzdłuż południowego brzegu Parku Przyrody Jeziora Vransko. Naszym pierwszym przystankiem będzie urokliwe miasteczko Pirovac. Jest to niewielkie miasteczko położone nad zatoką, w otoczeniu licznych winnic. W okolicach znajdziemy wiele cichych i spokojnych plaż. Jest to doskonałe miejsce dla wszystkich, którzy szukają wytchnienia od zatłoczonych i pełnych turystów kurortów.

Po odpoczynku udamy się w dalszą podróż. Naszym kolejnym przystankiem będzie miasto Vodice. W odróżnieniu od Pirovaca, Vodice tętnią życiem i są jednym z najbardziej znanych letnich kurortów w północnej Dalmacji. W okolicy znajdzie cudowne plaże, w tym między innymi Plava Plaža, port jachtowy czy liczne zabytki. Miasto jest również doskonałą bazą wypadową do poznawania uroków Chorwacji, dlatego też Vodice są bardzo chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata.

Nasza dzisiejsza podróż zawiedzie nas do Szybenika – najstarszego i jednego z najpiękniejszych miast regionu, które jest celem naszej wyprawy. Założone przez chorwackich władców miasto, reprezentuje typowy dla tych terenów styl architektoniczny - niewielkie budynki pokryte pomarańczową dachówką oplecione są siecią krętych, wąskich uliczek. Główne elementy uroczej starówki to gotycko-renesansowa katedra św. Jakuba - zabytek UNESCO oraz twierdza św. Mikołaja. Po zwiedzaniu i odpoczynku udamy się w drogę powrotną busem do hotelu.

Wariant trasy
w kilometrach
40Łatwa
61Średnia
120Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.