Triest + Zamek Duino

Dzisiejszego dnia udamy się na północ, do włoskiego Triestu. Trasa będzie wiodła wybrzeżem Słowenii, a potem Włoch i dostarczy nam niezapomnianych wrażeń. Po wyjeździe z hotelu skierujemy się do małego, uroczego miasteczka Muggia, gdzie zatrzymamy się na krótki spacer i pyszną włoską kawę. To co w Muggi najciekawsze, to zniewalający widok na Triest oraz możliwość dotarcia do niego przez Zatokę Triesteńską. My również skorzystamy z tej okazji i przepłyniemy do miasta statkiem.

Triest to największy ośrodek administracyjny, handlowy i portowy w tej części Włoch. Nie brakuje mu również zabytków, które pokazują, jak mieszały się w nim włoskie i austriackie wpływy, odczuwalne także w mentalności mieszkańców. Ciekawe miejsca w Trieście to twierdza San Giusto, pozostałości rzymskiego teatru, czy Piazza dell’Unita d’Italia – wychodzący ku morzu rynek, który jest największym tego typu we Włoszech. Wizyta w Trieście to też okazja do spróbowania świetnej kawy – aż dwie fabryki znanych marek kawy mają tu swoją siedzibę.

Podążając z Triestu na północ, poruszać się będziemy krasowym płaskowyżem, wśród białych skał, zatoczek i śródziemnomorskiej roślinności. Miniemy zamek oraz rezerwat morski Miramare, rezerwat krasowy i dotrzemy do twierdzy Duino, w której zwiedzimy strojne wnętrza oraz bunkier. Obiekt odwiedzali niegdyś Strauss, Liszt, Rilke, Twain, Cesarzowa Sissi, dzięki czemu zasłynął w okolicy. Na koniec przespacerujemy się po tutejszym ogrodzie bogatym w 20 tys. gatunków roślin. Po tak przyjemnie spędzonym dniu wrócimy do hotelu.

Wariant trasy
w kilometrach
20Łatwa
35Średnia
70Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.