Zatoka Limska + Vrsar + Poreč

Podczas kolejnego etapu wyprawy ruszymy na nocleg w stronę Słowenii. Po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy w kierunku północnym, głównie wybrzeżem, a mijane na trasie atrakcje zadowolą każdego z uczestników – miłośników pięknej przyrody, ciekawej architektury i romantycznych legend.

Na początek dotrzemy do Zatoki Limskiej, ważnej przyrodniczej atrakcji Półwyspu Istria. Ten krasowy fiord wchodzący w głąb lądu aż na 10 km podziwiać będziemy ze specjalnej platformy widokowej. Wrażenie na turystach robią ogromne, strome ściany, gęsta roślinność oraz woda w kolorze szmaragdowej zieleni, a smakoszy przyciągają doskonałe restauracje z ostrygami i małżami, hodowanymi w tutejszych chronionych wodach.

Nazwa pobliskiej trasy rowerowej „Casanova”, prowadzącej do miejscowości Vrsar, wywodzi się od nazwiska słynnego uwodziciela, który mieszkał w tej rybackiej osadzie i według przekazów rozkochał przynajmniej jedną z mieszkanek. W dalszej części dnia zawitamy nie tylko do Vrsaru, ale również Poreča, który w pierwszej chwili może sprawiać wrażenie dużego ośrodka wczasowego z wieloma hotelami, ma jednak do zaoferowania sporo bizantyjskich zabytków. Tym, który przyciąga turystów najbardziej jest bazylika Eufrazjana będąca pod ochroną UNESCO od 1997 r. Ostatni etap przed dotarciem do hotelu to Novigrad z nadmorską promenadą, którą przejedziemy poznając uroczą starówkę. Stąd skierujemy się na nocleg do Słowenii.

Wariant trasy
w kilometrach
30Łatwa
50Średnia
70Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.