Karlowe Wary + Svatošké skály + Krásno

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy od wizyty w Karlowych Warach, które wraz z Mariańskimi i Franciszkańskimi Łaźniami tworzą tzw. czeski trójkąt uzdrowiskowy. Te znane kurorty rokrocznie przyciągają rzesze turystów nie tylko z Czech, ale z całej Europy, a nawet świata.

Karlowe Wary, które dziś odwiedzimy to kurort słynący głównie z wód mineralnych i gorących źródeł. Dzięki bogactwu naturalnemu oraz zachwycającej architekturze Karlowe Wary są chętnie wybieranym kierunkiem zarówno wśród kuracjuszy jak i turystów. Karlowe Wary oprócz wód termalnych słyną także z organizacji prestiżowego festiwalu filmowego, goszczącego corocznie największe światowe gwiazdy kina.

Po wizycie w Karlowych Warach udamy się w kierunku rezerwatu przyrody Slavkovský Les. Zobaczymy tutaj spektakularną, sięgającą 50 m wysokości grupę skalną - Svatošké skály nazywane także skamieniałym orszakiem ślubnym. Według legendy w skały został zamieniony orszak weselny Jana Svato, któremu grupa skalna zawdzięcza swoją nazwę. Dzisiaj Slavkovský Les jest chętnie wybieranym kierunkiem pieszych wycieczek i wypraw rowerowych. To także doskonałe miejsce dla miłośników wspinaczki.

Naszym kolejnym celem będzie miasteczko Krásno, słynące z jednej z najpiękniejszych wież widokowych w Czechach. Wieża ta znajduje się na wierzchołku góry Krásenský Vrch i liczy 25 m wysokości. Charakterystyczne spiralne schody wijące się po zewnętrznej stronie wieży, prowadzą na jej szczyt, gdzie znajduje się taras widokowy oferujący widok na zachwycającą panoramę okolicy. Naszą trasę zakończymy w miejscowości Becov nad Teplou. Chętni mogą wrócić do hotelu rowerami.

Wariant trasy
w kilometrach
38Łatwa
54Średnia
84Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.