Pilzno + Muzeum Piwowarstwa

Po spędzeniu kilku dni w północnej części regionu wyruszymy dzisiaj w kierunku Czeskich Budziejowic odkrywać południową część regionu.

Celem dzisiejszej wyprawy będzie Pilzno, znane głównie z legendarnego browaru wytwarzającego słynne piwo - Pilzner Urquell. To właśnie ten najsłynniejszy czeski browar - Prazdrój - jest największą atrakcją miasta. Nic dziwnego, produkowany tu Pilzner Urquell jest uznawany za wzorzec jasnego piwa. Pilzneński browar został założony końcem XIX wieku i od tamtej pory z powodzeniem produkuje jedno z najsłynniejszych na świecie piw. Tutejszy browar uważany jest za kolebkę wszystkich piw typu pils, czyli jasnego piwa uzyskanego metodą tzw. dolnej fermentacji - stąd też wywodzi się nazwa „pils”. Niegdyś niewielki browar, dzisiaj rozsławia miasto na cały świat.

Aby lepiej poznać tajniki produkcji tego znakomitego piwa odwiedzimy tutejsze Muzeum Piwowarstwa, którego imponujące zbiory robią duże wrażenie na odwiedzających je gościach. Ciekawa i dowcipna ekspozycja muzeum ukazuje sposoby przyrządzania oraz picia piwa na przestrzeni wieków.

Pilzno to jednak nie tylko piwo. Miasto dumnie nosiło tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2015 roku. W centrum miasta dominuje zadbany rynek z wieloma renesansowymi kamienicami oraz z kontrowersyjną, utrzymaną w nowoczesnym stylu fontanną. Warta uwagi jest również katedra św. Bartłomieja, z najwyższą w Czechach wieżą, z której rozlega się malownicza panorama na całą okolicę. Warto także dodać, że Pilzno jest miejscem urodzenia oraz pierwszych piłkarskich kroków znanego na całym świecie bramkarza Petra Cecha. Po krótkim pobycie w Pilźnie udamy się busem do hotelu w pobliżu Czeskich Budziejowic.

Wariant trasy
w kilometrach
38Łatwa
61Średnia
94Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.