Port d`Alcudia + Port de Pollenca + Formentor

Kolejny dzień naszej rowerowej podróży po Majorce upłynie pod znakiem relaksu i zasłużonego wypoczynku na piaszczystych plażach. Dzisiejszego dnia mamy do pokonania około 40-kilometrowy odcinek po niemal całkowicie płaskim terenie, dzięki czemu będziemy mogli w pełni nacieszyć się tym z czego słynie Majorka - doskonałymi plażami i krystalicznie czystą wodą.

Po śniadaniu udamy się ponownie na stację kolejową w Palmie, skąd wyruszymy do miejscowości Sa Pobla gdzie rozpoczniemy naszą rowerową podróż. Naszym pierwszym przystankiem będzie słynny kurort wypoczynkowy Port d'Alcudia z piękną plażą zachecającą do krótkiego odpoczynku. W Port d'Alcudia znajduje się również popularny park wodny - Hidropark oraz zabytkowe średniowieczne stare miasto. Po krótkim odpoczynku przeniesiemy się nieco bardziej na północ do kolejnej turystycznej mekki Majorki - Port de Pollenca. Tutejsze plaże i promenady, w tym słynna "Pine Walk" przy plaży D’Albercuix, to prawdziwe perły całej wyspy. Z miejscowego portu wypływają również rejsy po zatoce.

Osoby, które szukają mocnej dawki adrenaliny mogą udać się w niezwykle widowiskową i wymagającą podróż do wysuniętego najbardziej na północ punktu Majorki - przylądku Formentor. Jest to kręta i górzysta droga prowadząca do latarni morskiej zbudowanej na krańcu przylądka. Trud jaki włożymy w pokonanie tej trasy bez wątpienia zrekompensują nam zapierające dech w piersiach widoki.

Po zasłużonym wypoczynku udamy się tą samą trasą w drogę powrotną do Sa Pobla, skąd wyruszymy pociągiem do Palmy.

Wariant trasy
w kilometrach
46Łatwa
61Średnia
84Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.