Palma de Mallorca + degustacja majorkińskiego wina

Po śniadaniu rozpoczniemy pełen atrakcji dzień wyruszając na rowerowy podbój stolicy wyspy - Palma de Mallorca. To największe miasto na wyspie jest prawdziwym rajem dla turystów. Przepiękna zabudowa starówki, wąskie uliczki i małe kawiarenki tworzą niezwykłą atmosferę. Dzisiaj lepiej poznamy to malownicze miasto odwiedzając jego najsłynniejsze miejsca i zabytki. Na naszej trasie znajduje się zamek Bellver - monumentalny gmach należący do najpiękniejszych i najlepiej zachowanych, gotyckich budowli Europy. Bellver usytuowany jest na wzgórzu ok. 3 km od Palma de Mallorca. Roztaczająca się stąd panorama na miasto wprost zapiera dech w piersiach.

Będąc w Palmie koniecznie należy również odwiedzić dzielnicę portową. Cumujące w porcie żaglówki oraz pływające po zatoce jachty tworzą piękny widok. Nieopodal portu znajduje się także kolejny cel dzisiejszego dnia - okazały Pałac Królewski La Almudaina, który architekturą nawiązuje do czasów arabskiego panowania na tych terenach. W pobliżu Pałacu Królewskiego znajduje się także wyniosła katedra La Seu, której wnętrza skrywają m.in. okazały żyrandol w kształcie korony cierniowej autorstwa samego Gaudiego.

Po wizycie w Palma de Mallorca ruszymy dalej w głąb wyspy do niewielkiej miejscowości Santa Maria del Cami leżącej na trasie tzw. "szlaku winnego". Zatrzymamy się tutaj na degustację wspaniałego majorkińskiego wina. Po degustacji wrócimy spokojną trasą do hotelu.

Wariant trasy
w kilometrach
46Łatwa
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.